Lütfü Özel

tüm yazıları
e-posta gönder

İş Ersun Yanal’da

20.04.2017 Perşembe
TRABZONSPOR gelecek sezon transfer ve şampiyonluk hesaplarına erken başladı. Doğrudur da. Halilhodziç’le başlayan ve takımı bugünlere getiren hatalı işlerin faturası hâlâ ödeniyor. Örneğin, 12 oyuncu kiralık ve dönecekler. Yeni gelecekler de var. Şimdiden kafa bulandırıyor. 
 
KEŞKE kimse karışmasa, keşke hariçten gazel okuyanların sesi artık kesilse de Ersun Yanal kendi iş planına göre kararlar alıp uygulayabilse. Eminim ki, böyle olduğu takdirde doğru yerlere doğru isimleri bulma konusunda çok büyük isabet kaydedecektir. 
 
BU tabloda en büyük kalkanı yine Başkan Muharrem Usta olacaktır. Olmalıdır da. Zira onu istemeyen ve akla mantığa ters ama ‘Takım kötü gitse ve ondan kurtulsak’ diyenlerin sayısı hâlâ az değil! Şimdi bir ritim bulundu. Bu ritmin gücü Beşiktaş’a yetmedi, başka bir deyişle ‘bir tık’ aşağıda kaldı. Aynı seviyeye getirmek için nelerin yapılması gerektiği, hangi profilde oyunculara ihtiyaç olduğu bir kere daha belirgin bir şekilde ortaya çıktı. O yüzden alınacaklar için sayı veriyorlar, o yüzden rota çiziyorlar.
 
TAKAS HATA OLUR!
 
PEKİ altyapı? Yusuf oraya bir hareket getirdi elbette. Sadi Tekelioğlu’nun oyuncunun devre arasına gitmesine engel olduğuna yönelik yaptığı açıklama önemli. Belki de Yanal’ı bu noktada eleştirebiliriz. Trabzon, Karadeniz oyuncu fabrikası gibi aslında. Madem proje gibi orada, bu işi de öyle sürdürse. İki Yusuf daha demek, herkese, her şeye kazanç demek! Ve Yusuf Erdoğan kendi gitmek istemiyorsa kalmalı ve artık futbol oynamalı. Gökhan İnler’le takas demek günü kurtarmaktır. Trabzon’u sıkıntıya sokan biraz da bu mantık değil mi?   

Yazarın Önceki Yazıları

14.05.2018

KEBABINA BİR MAÇ!

13.05.2018

İlhan Cavcav’ı mezarında ters döndürdünüz

12.05.2018

Usta ayaklarla

07.05.2018

Ankara'nın gücü

06.05.2018

Trezeguet’in gecesi

29.04.2018

Trabzonspor işine baktı

22.04.2018

Az iş çok laf!

17.04.2018

Paçayı zor kurtardı!

08.04.2018

Bu Abdülkadir Bir Ömür!

07.04.2018

Top göstermedi!
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Mehmet Ayan

LİDERLİK ZOR

Gökhan Dinç

BİR ŞEYLER DENEDİ

Ersin Düzen

Tarihi zafer

Ömer Güvenç

Deli cesareti

Serhat Ulueren

Enlerin ve ilklerin takımı

Bahri Havadır

Fatih Terim tarih yazdı