Kocaman'ın aklı o maçlarda

Fenerbahçe teknik patronu Kocaman, sezonun ilk yarısında oynadıkları 2 maçta kaçan galibiyetlere yanıyor:

16.04.2018 Pazartesi 02:20
Güncellenme: 15.04.2018 23:18
ALİ CAN
F.BAHÇE Teknik Direktörü Aykut Kocaman, şampiyonluk yarışında diğer 3 takımın geride kalmalarını ligin ilk yarısındaki G.Birliği ve Kayseri maçlarına bağladı. Evlerindeki o karşılaşmalarda yaşadıkları puan kayıplarını çok aradıklarını söyleyen tecrübeli teknik adam, Demir Grup Sivas galibiyeti sonrası şu değerlendirmelerde bulundu:
 
“KEŞKE şu maçı kazansaydık dediğim bir mücadele yok. Ben öyle bakmıyorum olaya. Çünkü her takım onu söyleyebilir. Ama benim için iki tane maç öne çıkıyor. G.Birliği (2-2) ve Kayserispor (3-3) maçları... İçeride oynadığımız iki maç. Neden bu iki maçı söylüyorum? Çünkü bu iki maçta 5 gol attık ve 5 gol yedik, yediğimiz 5 golün iki tanesini kendi kalemize attık. 2 tanesinde de asisti biz yaptık kendi yediğimiz golde! Yediğimiz 5. gol de 90+4. dakikada kendi yaptığımız bir faulden, en iyi özelliklerimizden biri olan duran toptan geldi. 
 
‘AKHİSAR’I YENSEK..’
 
HEP vurguluyorum. İnanılır bir sezon yaşamıyor bu takım bu sene... Yani bireysel hatalardan tutun hakem hatalarına kadar... Ama bütün bunların içinde iki maç hakikaten vurucu... 5 gol atıyorsunuz, içeride oynuyorsunuz ve sadece 2 puan kazanabiliyorsunuz. Şu anda 1 puanı bile arıyoruz. 
 
DOLAYSIYLA nerelerde neler oldu, diye sorduğunuz için, benim zihnimde kalan o iki maç hakikaten bu sezona damga vuran 2 maç gibi gözüküyor. Ama esas olan keşke Akhisar’ı da böyle yenebilseydik. Şu anda liderdik.”
 
‘Sivas 5 yerken aklı bizdeydi’
 
“SİVAS, Kayseri’ye oranla özellikle ikinci yarıda bizi biraz daha itti... Benzerlik anlamında Kayseri’de bir baskı olmadı. Kayseri nispeten daha rahat geçti. Sivas daha sertti. 
 
GEÇEN hafta mesela Sivasspor 5-0 kaybedince sanılıyor ki, Sivas düşüşte. Tam tersi, o maça bir bakarsanız, 6-7 oyuncusu sarı kart ceza sınırındaydı Sivasspor’un... Konya maçını 4 faulle bitirdiler. 5-0 yenildikleri bir maçı 4 faulle bitirdiler. Esas itibariyle şunu gösteriyor, kafaları anlamıyla bu maçtaydı. Çok net gözüktü.”

HABER ÖNERİLERİ

Adnan Polat konuştu! "Cengiz yönetimi..."

Nuri Şahin bombayı patlattı! Türkiye'ye...

Yanal onu istiyor! 43 maç 39 gol...

Caner Erkin ayrılacak mı? Açıkladı...

Mustafa Cengiz: Biz görevimizin başındayız

Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye Çağlar Söyüncü çalımı!

Fenerbahçe takipte! Tam 4 futbolcu...

Orman açıkladı! Guti ve Atiba...

Kayserispor'da Oğuzhan Berber'in sözleşmesi feshedildi

Beşiktaş'ta yeni kaptan Burak Yılmaz!