Kenan Sofuoğlu'ndan büyük özveri!

Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'da düzenlenen 10. ayağındaki sıralama turlarında geçirdiği kazanın ardından sakatlanan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yapımı devam eden ve ismini taşıyan yarış pistinde incelemelerde bulundu.

11.10.2017 Çarşamba 19:09
Güncellenme: 11.10.2017 19:15
Kendisine destek olan milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu ile  ilçeye gelen Kenan Sofuoğlu, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Cumayeri  Belediye Başkanı Recep Tuna ile pistin yapımı hakkında düzenlenen toplantıda bir  araya geldi.
 
Yaklaşık 2 yıl önce 650 dönümlük arazi üzerinde başlanan ve asfaltlama  aşamasına gelen pisti beraberindeki heyet ile gezen Kenan, AA muhabirine, kazanın  ardından haline şükretiğini söyledi.
 
"Bugün ayakta olabilmek benim için çok güzel" diyen Kenan Sofuoğlu,  "Hastaneye ilk getirildiğimizde doktorların söylediği 8 hafta yatakta yatmam  gerektiği idi. Hamdolsun, bir hafta sonra hastaneden çıktık. İnanın hastaneden  ilk çıktığım gün evime değil, Cumayeri'ndeki piste geldim, burayı kontrol ettim.  Çünkü en önemli dönem olan altyapı dönemindeyiz. Burada bulunup bazı kontrolleri  yapmamız gerekiyordu." ifadelerini kullandı.
 
"Büyük bir proje"
 
Pisti gezdiğini ve buradaki çalışmaların kendisini çok sevindirdiğini  vurgulayan milli sporcu, "Bu proje ağır ve büyük bir proje. Bunun yolda  kalmasını, aksamasını istemiyordum. Bugün Düzce Belediye Başkanımızın da burada  olması bizi mutlu etti. Gereken teknik detayları kendisine aktardım. Kendileri de  bu konuda hevesli. Allah'ın izni ile buraya bu yatırımı yapacağız." diye konuştu.
 
 "Proje, nesiller boyu anılacak"
 
Kenan Sofuoğlu, projenin nesiller boyu anlatılacağını kaydetti.
 
Hastanede kaldığı sürede hep pisti soruduğunu belirten Kenan, şöyle  devam etti:
 
"Hastanedeyken hep 'Pist ne durumda, altyapı ne durumda, çalışmalar  devam ediyor mu?' diye sordum. Burayı görmek için sabırsızlanıyordum. İki gün  önce hastaneden çıktım, ilk Cumayeri'ndeki piste geldim. Bu proje, nesiller boyu  anılacak, yapılmış güzel bir yatırım. Az önce pistte tur atarken arkadaşlarıma,  'Yarın, öbür gün biz olmasak bile, bu pist, bu proje ve verdiğimiz emek insanlar  tarafından konuşulacaktır.' diye söyledim."
 
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise belediye başkanılığı görevini  yeni devraldığını vurgulayarak, "Kenan Sofuoğlu'nu hastanede ziyaret edecektik  ama kendisi değneklerle buraya geldi. Böylesine gayretli bir sporcu. Ben ömrümde  böyle bir şey görmedim. Ne gerekiyorsa yapacağız. Burayı Düzce'nin marka pisti  haline getireceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna da pistin kentin değil,  Türkiye'nin pisti olduğuna dikkati çekerek, "Bu proje, sadece ilçe, il değil,  uluslararası arenada Türkiye'nin adını duyuracak. Burada iki yıl sonra Avrupa ve  dünya şampiyonları düzenlendiğinde gurur duyacağız." şekilinde görüş belitti.
 
Kenan Sofuoğlu'nun pistte incelemede bulunurken dört ayaklı yürüteç  kullanması dikkati çekti.
 

HABER ÖNERİLERİ

Schumacher'den üzücü haber...

Kenan Sofuoğlu İspanya'da pistlere dönüyor

Alonso, Schumi'den ilk cebi çaldı!

"Şampiyon olabilirsem imkansızı başarırım"

Dünya ve Türkiye şampiyonları Marmaris'te buluştu

Formula 1'de heyecan ABD'de devam edecek!

Moto Gp'nin San Marino ayağı Andrea Dovizioso'nun