İtalya Futbol Federasyonundan Juventus'a bilet cezası

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Disiplin Kurulu, taraftar gruplarına usulsüz bilet satışlarından dolayı İtalya Birinci Ligi (Serie A) takımlarından Juventus'a ve başkanı Andrea Agnelli'ye ceza verdi.

25.09.2017 Pazartesi 19:19
Güncellenme: 25.09.2017 19:22
FIGC'den yapılan açıklamada, "Ultras" adıyla bilinen taraftar  gruplarına yönelik bilet satışlarını desteklediği gerekçesiyle Juventus Kulübü  hakkında hazırlanan dosyayı görüşen disiplin kurulunun, spor savcısının  taleplerini kısmen kabul ettiği bildirildi.
 
Kurulun, federasyonun spor savcısı Giuseppe Pecoraro'nun, başkan  Agnelli için talep ettiği 2,5 yıl men ve 50 bin avro para cezası yerine 1 yıl men  ve 20 bin avro para cezası verdiği belirtildi.
 
Juventus'ta başkan Agnelli'nin yanı sıra kulübün mali işlerine bakan  yöneticisi Francesco Calvo ile bilet satış işleri sorumlusu Stefano Merulla'ya da  1 yıl men ve 20 bin avro para cezası verildiği, Juventus'un güvenlik işlerinden  sorumlu yetkilisi Alessandro Nicola D'Angelo'nun ise 15 ay hak mahrumiyeti ile 20  bin avro para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.
 
Kurulun, savcının, siyah-beyazlı kulüp için istediği 2 maç güney kale  arkası tribünün kapatılması ve 300 bin avro para cezasından, sadece para cezasını  onayarak, Juventus'un 300 bin avro ödemesini karara bağladığı ifade edildi.
 
Cezaların, 2011-2012 sezonundan, 2015-2016'ya olan dönemdeki  faaliyetlere ilişkin olduğu aktarıldı.
 
Başkan Agnelli, geçen mayıs ayında da mafyanın siyah-beyazlı kulübün  bilet satış işlemlerine karıştığına yönelik iddialar nedeniyle Temsilciler  Meclisi'nin Mafya ile Mücadele Komisyonu'na bilgi vermişti. Calabria bölgesi  merkezli suç örgütü "Ndrangheta" ile bağlantılı kişilerle görüştüğü iddiaları  üzerine Mafya ile Mücadele Komisyonu'na bilgi veren Andrea Agnelli, mafyanın  Juventus'a, taraftar gruplarına bilet satış işlemleri üzerinden örtülü şekilde  sızmış olabileceği iddialarını reddetmişti.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Tudor'dan sürpriz ilk 11

Trabzonspor'da Burak Yılmaz şoku!

Muharrem Usta'dan istifa açıklaması

Trabzonspor'da 6 yönetici istifa etti!

Fenerbahçe'nin derbi 11'i belli oldu

Pascal Nouma'dan derbi yorumu

Mehmet Ayan ile Ersin Düzen derbinin röntgenini çekti

Fırtına'ya Çalımbay da çare olamadı!

Kırmızı kart gören Sosa derbide oynayacak mı?

3 puana sürpriz prim