İbrahim Seten

tüm yazıları
e-posta gönder

‘Operasyon bana karşı’

14.06.2011 Salı
Aziz Yıldırım bunu söylüyor, peki operasyonu yapan kim?

Aziz Yıldırım, refikimiz Milliyet‘e konuştu: “Mehmet Ali Aydınlar operasyonu bana karşı yapılıyor..” Bence doğru söylemiş.. Ama esas soru şu: Bu operasyonu kim yapıyor? Eğer başka kulüp başkanlarının yaptığını düşünüyorsa gözden kaçırdığı önemli noktalar var.. Büyük fotoğrafa bakarak, 3 açıdan Aziz Yıldırım’a değen bu operasyonu analiz edelim..

1- Mahmut Özgener kendi isteğiyle başkanlığı bıraktı ve kaos başladı.. Özgener’in göreve devam etmesi için, Başbakanımız’ın tek bir telefonu yeterliydi.. Bu telefon gelmedi..

2- F.Bahçe’nİn desteklediği Göksel Gümüşdağ konusunda Ankara’dan herhangi bir tasarruf gözükmüyor.. Dün yine Ankara kulislerinde mesai yaptım.. Söylenen şu: “Spor kamuoyundaki izlenimin aksine, Başbakanımız ailesinden birinin futbol gibi iğneli bir fıçıya girmesine sıcak bakmıyor.. Özgener profilinin aynen devam etmesini, dil bilen, modern, başarılı, dünyaya açık ve 18 kulübe eşit mesafede duracak bir başkan istiyor.. Şimdilik de direkt müdahalede bulunmuyor.. Ama gerekirse müdahale edecektir..” Melih Gökçek ismi burada önemli.. Tamam, kendisi Aziz Yıldırım’a karşıdır.. Ancak pazar gecesi yapılan balkon konuşmasında Başbakanımız’ın en yakınındaki isimlerden biriydi.. Onun ısrarla “M.Ali Aydınlar” demesi bence altı çizilmesi gereken bir siyasi mesajdır..

3- KAYSERİ OUT-G.ANTEP IN

Mehmet Ali Aydınlar’ın ortaya çıkış öyküsüne bakarsak, yepyeni bir figür görüyoruz karşımızda.. Levent Bıçakçı, Hasan Doğan ve Özgener‘in başkanlık yarışlarında Anadolu kanadında Kayserispor başı çekmişti.. AK Parti’nin rüzgarı oradan esmeye başlar ve önce İstanbul’u, sonra 2 ve 3. ligleri etkisine alırdı.. Şimdi ise Kayseri yerine, G.Antep öne çıkmış durumda.. Antep’in başarılı başkanı İbrahim Kızıl, dün Lig TV’de anlatıyordu: “Aydınlar’ı ilk arayan ve başkanlık davetini yapan benim..” Kızıl’ın, perşembe günü Antep’teki son temaslarının ne olduğunu bilmiyoruz.. Ama tahmin edebiliyoruz.. Bu yüzden artık ortaya “Kayseri-out, G.Antep-in” gibi bir model çıktığını düşünebiliriz.. Sıraladığım 3 madde de Aziz Yıldırım’la direkt olarak ilintili..

ANKARA RAHATSIZ..

Özgener’İn en büyük derdi üzerine düşen Fenerasyon gölgesiydi.. Özgener, 2 aydır Aziz Bey’le selamı sabahı kesti ama hakem odası ziyaretleri, 45 günden 21 güne indirilen cezalar gibi sebeplerle “F.Bahçe federasyonu yönetiyor” algılamasını değiştiremedi.. Bu nedenle hem Özgener büyük haksızlığa uğradı hem de haklı bir şampiyonluk tartışılır hale geldi..

Dİğer kulüplerin Gümüşdağ’a karşı çıkmasının temel sebebi onu “Aziz Yıldırım’ın bir projesi” olarak görmeleri.. Ayrıca Gümüşdağ’ın tam 1 yıl önce Aziz Yıldırım’a gidip “Mahmut ayrılacak, yerine ben geleceğim” demesi ve diğer hiçbir kulübü bundan haberdar etmemesi.. Üstelik tablo artık iyice net ki, Gümüşdağ’ı şimdilik kaydıyla destekleyen tek büyük kulüp F.Bahçe..

Ve Kayseri.. Her ortamda; transferde, Kulüpler Birliği oylamasında, başkanlık seçiminde hep F.Bahçe ile omuz omuza hareket eden değerli başkan Recep Mamur, “yukarıdan” gösterilen teveccühü kaybetmişe benziyor.. Aksine Aziz Yıldırım’a hayli mesafeli olan İbrahim Kızıl sahnede..

YANİ Gümüşdağ değil Aydınlar.. Kayseri değil G.Antep.. Bu 3 değişiklik bana şunu düşündürüyor: Aziz Yıldırım’ı Türk futbolunun üzerinde görmekten rahatsızlık duyan bir irade, şimdi ortaya mı çıkıyor?

AZİZ Bey’in böyle düşünmediğini görüyorum.. O, “Diğer kulüpler beni çekemiyor” havasında.. Ama eğer Aziz Yıldırım rahatsızlığı Ankara’ya kadar ulaşmışsa, şu anki gelişmelerin faturası kimlere kesilecek, çok merak ediyorum..

Yazarın Önceki Yazıları

06.02.2014

İşte transfer şikesi..

06.03.2013

Çakır maçın altında ezilmedi

09.10.2012

Alex, Aykut Kocaman, Yıldırım kardeşler: Hiçbiri masum değil

29.08.2012

Alex, F.Bahce’nin Giggs’i olsun

13.11.2011

Terim’den özür diliyorum!

31.08.2011

Rus ruleti

27.08.2011

Oyuncu satacağınıza elinizi cebinize atın

20.07.2011

Denizli – F.Bahçe maçında teşvik varsa G.Saray’ı da araştırsınlar

18.07.2011

F.Bahçe düşüyor!

10.07.2011

Aziz Yıldırım bunu hak etmedi
daha fazlası...