İbrahim Seten

tüm yazıları
e-posta gönder

Kupayı görmeden ameliyata girmem

13.05.2011 Cuma
Apandisi patlayan Erdoğan Demirören, önceki gece bıçak altına yatmak için doktorlara işte böyle şart koştu

-Yıldırım Demirören’in finalden önce Kayseri’den dönmesinin ardında bir Beşiktaşlılık hikayesi yatıyor..

-Erdoğan Bey, maç bitmeden bıçak altına asla yatmayacağını söyledi. Maç uzayınca da operasyon gecikti..

-Uzatmayı kolunda plastik borularla seyreden Erdoğan Bey, penaltılar da bitince ameliyata girmeyi kabul etti

ÇARŞAMBA akşamı Demirören ailesi için dramatik olaylara sahne oldu.. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, ailesiyle birlikte finali izlemek için Kayseri’deydi.. Saat 15.00 sularında cep telefonu çaldı, gelen haber pek de iç açıcı değildi.. 3-4 gündür rahatsız olan babası Erdoğan Demirören’in apandisi patlamıştı ve acilen ameliyata girmesi gerekiyordu.. Ancak Erdoğan Bey ameliyat olmaya yanaşmıyordu.. 14.20 uçağıyla Kayseri’ye gelen Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren, Erdoğan Bey’le konuştu ve ameliyatı geciktirmenin kendisi için hayati tehlike oluşturabileceğini anlattı.. Ancak Erdoğan Bey buna pek yanaşmadı, “Siz maçınızı izleyin, sonra görüşürüz” karşılığını verdi.. Bunun üzerine Yıldırım Demirören, eşi Revna Hanım, çocukları ve Düren havaalanında bekleyen özel uçaklarına atlayarak kupa finalini arkalarında bıraktılar, apartopar İstanbul’a döndüler.

KAYSERİ ekibi Kanlıca’daki eve vardıklarında Erdoğan Demirören yatağında finali izliyordu ve durum 1-0 Beşiktaş lehineydi.. Bütün aile toplanıp kendisini ikna etmeye çalıştılar.. Erdoğan Bey sonunda ikna oldu: “Tamam çocuklar, bu gece ameliyat olacağım, söz.. Ama bu maç bitsin..” Ailenin tüm fertleri bir yandan Erdoğan Bey için endişe ederken, öte taraftan kupa finalini izlediler.. Maç 2-1 olduktan sonra ufak ufak hastaneye gidiş hazırlıkları başladı ama baba Demirören ısrarlıydı, “Bitiş düdüğünü görmeden evden çıkmam..” Neyse, normal süre 2-2 bitti ve Maslak Acıbadem Hastanesi’ne yolculuk başladı.

DEMİRÖREN ailesi hastaneye girdiğinde uzatmanın ilk yarısı bitiyordu.. Erdoğan Bey, 4300 numaralı hastane odasında ameliyata hazır hale getirildi, kollarına plastik borular takıldı.. Ama ı-ıh! Yıldırım Demirören, ameliyata girecek olan yakın aile dostu Mete Düren, “2. uzatmayı da göreceğim” diyen Erdoğan Bey’i ikna edemediler.. Fanatik Beşiktaşlı Erdoğan Demirören uzatmayı da tamamladı.. “Babacığım, penaltılar stresli olur, izlemene gerek yok.. Ameliyat öncesi sakin olmalısın” diye çırpınan çocuklarına rağmen penaltıları da izledi.. (Not: Bu stresi kaldıramayan Beşiktaş Başkanı ise ilk 9 penaltıya bakmadı, sadece son penaltı atışını seyredebildi..)

VE mutlu son.. Beşiktaş son 6 yılda Türkiye Kupası’nı 4. kez kazandı.. Hasta yatağında apandisit ameliyatı öncesi narkoz verilmeye hazır durumda olan Erdoğan Demirören, artık bitap düşen Prof.Dr. Mete Düren’e son bombayı da patlattı: “Durun durun! Kupa törenini de bekleyelim.. Kupanın alınışını görmeden ameliyata girmeyeceğim..” Ama bu sefer tıbbın gücü galip geldi ve töreni beklemeden ameliyathaneye yolculuk başladı.. Ezcümle, kökten Beşiktaşlı Erdoğan Demirören’in ameliyat macerası da Beşiktaş’ın kupa finali kadar uzun ve maceralı sürdü.

Yazarın Önceki Yazıları

06.02.2014

İşte transfer şikesi..

06.03.2013

Çakır maçın altında ezilmedi

09.10.2012

Alex, Aykut Kocaman, Yıldırım kardeşler: Hiçbiri masum değil

29.08.2012

Alex, F.Bahce’nin Giggs’i olsun

13.11.2011

Terim’den özür diliyorum!

31.08.2011

Rus ruleti

27.08.2011

Oyuncu satacağınıza elinizi cebinize atın

20.07.2011

Denizli – F.Bahçe maçında teşvik varsa G.Saray’ı da araştırsınlar

18.07.2011

F.Bahçe düşüyor!

10.07.2011

Aziz Yıldırım bunu hak etmedi
daha fazlası...