İbrahim Seten

tüm yazıları
e-posta gönder

Colman niye öyle kızdı!

22.02.2011 Salı
89. dakikada Sestak, Onur ile karşı karşıya iken Cale son anda kademeye girip topu kornere atmasa.. O kornerin devamında yine Sestak’ın bomboş durumdayken vurduğu kafa ağları bulsa, F.Bahçe’nin 9 puan önünde liderliğini sürdüren Trabzon, A.Gücü’ne mağlup olacaktı..

PEKİ maçın genelini özetliyor mu bu tablo? Kesinlikle hayır! Peki 10 tanesi kaleyi bulan toplam 21 gol girişimi yaptığı, topa sahip olma oranını yüzde 65’e taşıdığı bir maçtan sonra Trabzon için nasıl “Paçayı ucuz kurtardı” diyebiliyoruz? Cevap şu: Kendi hatalarından..

DÜNYADA her takım 1-0 öndeyken 2’yi bulamazsa sıkıntı yaşar. A.Gücü, 55’e kadar Trabzon’un gücüne teslim olmuştu.. Trabzon’un da 3’ü bulmuş, 4’ü arıyor olması gerekirdi normalde.. Sözünü ettiğim dakikada Burak, üst üste 3 pozisyonda rakip kaleye gitmek yerine topu dinlendirdi, geriye oynadı ve oyunu rölantiye aldı..

Trabzon’un iyi pas yapması, rakip kale civarında olduğu zaman öldürücü bir özellik taşıyor.. Oysa geride pas yaptıkça, kalesine gömülmüş A.Gücü’ne nefes aldırdı ve oyuna ortak etti Trabzon..

FORMSUZ GÜNEŞ

NİTEKİM golü de futbol oynamayıp topu eveleyip gevelemeye başladıkları anda yediler.. 10 kişiyle defans yapan A.Gücü’nü açmak için temposunu düşüren ve belki de biraz yorulan Trabzon, rakibini oyuna ortak etti bu yüzden..

A.Gücü eski Trabzonlu Gabriç’le golü bulunca, izlediğimiz soğukkanlı, kendine güvenli Trabzon gitti.

DÜNE kadar Şenol Güneş’in oyuncu değişikliklerine düzülen övgülere şahit oldum.. Oysa dün formsuzdu.. Hücumdaki el freni Burak’ı ve golü atmasına rağmen gayrıciddi gözüken Jaja’yı oyunda tuttu.. Önce Yattara’yı, sonra Colman’ı çıkardı ve hem takımın, hem de çıkan bu 2 oyuncunun kimyasını bozdu.. Yattara ve Colman’ın çıkarken ve çıktıktan sonra gösterdikleri tepkilere dikkat ettiniz mi?

TRABZON şampiyonluğa oynayacaksa taktiksel konuların dışında, bazı oyuncuların psikolojik durumunu da gözden geçirmeli.. Yoksa şampiyonluk, bekledikleri kadar rahat gelmez..

HATTA belki de hiç gelmez!

Serdar Özkan bir balonmuş

SAHADAKİ bazı oyuncular, daha önce Üç Büyükler’de oynamıştı.. F.Bahçe’de barınamayan Serkan Balcı dünün en tempolu adamlarındandı.. Aynı şekilde G.Saray’dan gönderilen Uğur Uçar da..

F.BAHÇE ve Beşiktaş forması giymiş Burak’ı kötü buldum.. Ne son vuruşları yapabildi ne de adam eksiltebildi.. Nitekim çıkarken ıslıklandı.. Bir de Serdar Özkan.. G.Saray’dan sonra A.Gücü’nde de sıradandı.. Galiba Beşiktaş onu göndermekte haklıymış..

Yazarın Önceki Yazıları

06.02.2014

İşte transfer şikesi..

06.03.2013

Çakır maçın altında ezilmedi

09.10.2012

Alex, Aykut Kocaman, Yıldırım kardeşler: Hiçbiri masum değil

29.08.2012

Alex, F.Bahce’nin Giggs’i olsun

13.11.2011

Terim’den özür diliyorum!

31.08.2011

Rus ruleti

27.08.2011

Oyuncu satacağınıza elinizi cebinize atın

20.07.2011

Denizli – F.Bahçe maçında teşvik varsa G.Saray’ı da araştırsınlar

18.07.2011

F.Bahçe düşüyor!

10.07.2011

Aziz Yıldırım bunu hak etmedi
daha fazlası...