İbrahim Seten

tüm yazıları
e-posta gönder

Rüzgâr enerjisi mi, G.Saray mı?

22.02.2011 Salı
G.SARAY’DAKİ gelişmeleri tarifi zor bir mide sancısıyla takip ediyorum.. O kadar büyük beceriksizlikler, o kadar büyük yağcılıklar, o kadar ihanetler içinde ki G.Saray’ı yönetenler, oluşan toplumsal konsensus karşısında gittikçe zavallı duruma düşüyorlar..

GEÇEN gün spor medyasının duayen yöneticilerden biri şu çarpıcı teşhisi yaptı:

“Adnan Polat, Başbakan’a karşı düştüğü durumdan sonra hemen istifa etse en azından bir işadamı olarak devlet katında itibarını devam ettirebilir, sayın Erdoğan’a da ‘Aferin bak Adnan’a, delikanlı adammış. Sorumluluğu üstüne aldı’ dedirtebilirdi.. Ama koltuğa o kadar yapıştı ki, bu saatten sonra ne tribünde, ne sokakta, ne devlette birisi onu adam yerine koyar. Bu kadar rezilliğe kimse dayanamaz..”

Yanlış anlaşılmasın, bunları söyleyen Adnan Polat’ın en yakın arkadaşlarından biri aynı zamanda, yani düşmanlıktan dolayı böyle düşünmüyor..

BİLENLER bilir, Adnan Polat’ın yöneticiliği boyunca yaptığı icraatların çoğu tartışmalıdır.. Spor medyasında fikri takip geleneği bulunmadığı için genelde herkesin bildiği konular olmasına rağmen ipliği bir türlü pazara çıkmaz..

Bundan sonra çıkmasını da zor görüyorum.. İçinde 500 bin rakamı geçen Serdar Çakman’lı ilk yöneticilik dönemi hikâyesinden, Denizli’de elden ele dolaştığı tevatür edilen Louis Vouitton çantalara kadar çizgisinde hiç sapma olmadı sayın Polat’ın.. İlk günden beri başarı için herşeyi mübah gördü, güçlülere yakın durdu, zayıfları gerektiği zaman terketti ve gemisini yürüttü..

ONUN icraatlarının farkında olmasam ve G.Saray’a hangi şartlarda başkan olduğunu bizzat merhum Özhan Abi’den dinlememiş olsam dün kurduğu kendine göre fiyakalı cümleler bana da etkileyici gelebilirdi.. Ama doğruya doğru: Başkanlığı döneminde tek icraatı oldu, o da Hürriyet’in spor koordinatörü Ercan Saatçi’yi sırf F.Bahçeli olduğu için görevden aldırmak ve kendi medyasını oluşturmak.. O medya operasyonunda Polat’ın maşa olarak kullandığı
isimlerin, yöneticilerin şimdi nerelerde olduklarına bakarsanız, Polat’ın bu konudaki maharetini daha da iyi kavrabilirsiniz..

BİR kulüp başkanı, hangi ruh hali içinde açılışta yaptığı konuşmada stadın temellerinde dahi emeği olan Özhan Canaydın’ın adını anmaktan imtina edebilir? Ve hangi sebeple 6 gün geçtikten sonraki konuşmasında 13 defa Özhan Abi adını kullanır?

BİR kulüp başkanı, neyin uğruna iktidar gücü karşısında böyle eğilebilir? Nasıl sarı ile kırmızının manevi gücünü
bu kadar yerle yeksan edebilir?

BİR kulüp başkanı, stada kendi doldurduğu kalabalığın içinden işine gelmeyen isimleri cımbızla ayıklayıp, kellelerini altın tepsi içinde emniyet güçlerine neden teslim edebilir? Dün dediğine bakmayın, G.Saray Kulübü stattaki kamera kayıtlarını protestocular bulunsun diye Emniyet’e yollamadı mı? Yolladı.. Bu kadar ortada herşey işte..

Herkes birbirine “Neden?” diye soruyor..

AKLIMA bazı sorular geliyor bu noktada..

1. Arena skandalından sonra ilk büyük tepkiyi gösteren siyasi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız oldu.. Yıldız, “Bundan böyle G.Saraylılığımı askıya aldım” dedi..

Bakan’ın bu sözünün altyazısını okursak söylenen aslında şu olabilir mi?

Adnan Polat şu anda rüzgâr enerjisi işi yapıyor.. Hatta güçlü bir ortakla milyar dolarlık nükleer enerji ihalesine hazırlanıyor.. Yıldız, G.Saray Başkanlığı sayesinde devletin her katında kafa gösterme şansını elde etmiş Polat’a aba altından “Bundan sonra enerjiyle ilgili hiçbir konuda gözüme gözükme Adnan Bey” sopasını gösteriyor olabilir mi? O göstermese bile Polat bunu böyle yorumlayabilir mi?

2. Polat’ın protestonun ana sebebi olan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a karşı 6 gün“tıssss” sesi bile çıkaramamasının altında ne yatıyor olabilir? “TOKİ’nin inşa ettiği evlerin çoğuna seramikleri Polat’ın sahibi olduğu Ege Seramik’in satması” diyenler bile var. Acaba?

YOK canım, bu kadar derin bir krizde bile Adnan Polat yine G.Sara y’ı değil de, kendi menfaatini düşünecek değil ya!
BU kadar da olmaz, değil mi?

fenerbahce.org’un yalanı!

PERŞEMBE günü bir haber yaptık: “Spor Toto, Düzce Topuk Yaylası Tesisleri için F.Bahçe Kulübü’ne 7 milyon lira verdi..”

F.BAHÇE “Bu haber doğru değil” dedi..

BEN ısrar ediyorum.. F.Bahçe’nin bu açıklaması yalandır..

Dün üst düzey bir yetkiliye bizzat açıp sordum, “Nedir?” diye..

“Evet, Spor Toto o tesisler için 7 milyon lira verdi F.Bahçe’ye.. Bunu futbol için değil, amatör sporlara yaptığı yatırımdan dolayı verdik.. F.Bahçe, diğer kulüpler de Toto’dan para istemesin diye böyle söylüyor..”

MEDYAYA yalancı diyebilmek için, hiç yalan söylememek lazım.. Değil mi?

Bir başkan Tevfik Fikret’e bu kadar mı benzemez?

G.Saray’da yaşanan Polat skandalıyla ilgili duyduğum en güzel söz Ali Sirmen’den:

“G.Saray Lisesi’nin efsanevi müdürü Tevfik Fikret, Abdülhamid’in hafiyelerine öğrencilerini vermemişti; lise kapısında durup savunmuştu.. Şimdi ise kamera kayıtlarından protestocu bulup polise vermeye çalışan bir başkan var..”

Yazarın Önceki Yazıları

06.02.2014

İşte transfer şikesi..

06.03.2013

Çakır maçın altında ezilmedi

09.10.2012

Alex, Aykut Kocaman, Yıldırım kardeşler: Hiçbiri masum değil

29.08.2012

Alex, F.Bahce’nin Giggs’i olsun

13.11.2011

Terim’den özür diliyorum!

31.08.2011

Rus ruleti

27.08.2011

Oyuncu satacağınıza elinizi cebinize atın

20.07.2011

Denizli – F.Bahçe maçında teşvik varsa G.Saray’ı da araştırsınlar

18.07.2011

F.Bahçe düşüyor!

10.07.2011

Aziz Yıldırım bunu hak etmedi
daha fazlası...