İbrahim Seten

tüm yazıları
e-posta gönder

Daum’a saygı

10.03.2010 Çarşamba
MEHMET Topuz kardeşimiz, önceki gün fenerbahce.org’dan hatırımızı sordu.. Sebep pazartesi günkü VATAN’da kendisiyle ilgili çıkan haber.. Ne demişiz o haberde? “Topuz ilk 11’de yer almadığını görünce, Samandıra’daki maç toplantısında Daum’a ‘Hoca ben niye ilk 11’de yokum? Sakatlığım geçti, bu maçta oynamayacaksam hangisinde oynayacağım? Deivid benden daha mı hazır ki, onu oynatıyorsun?’ diye sitem etti.”

TOPUZ kardeşimiz şu açıklamayı yapmış:

“VATAN’DA çıkan yalan haber beni bir hayli üzdü. Benim, Daum’a karşı böyle bir saygısızlığım olamaz. Antalya maçı öncesi soyunma odasında yaşandığı iddia edilen olaylar tamamen hayâl mahsulüdür.. (Not: Biz soyunma odası demedik ki, Samandıra dedik.. Çocuk neyi yalanladığını bile bilmiyor..)”

BU açıklamayı da kullandık..

BİZ böyle şeylere alışığız.. Yöneticisi konuşur, “Aman bizim başkan sana çok kızıyor, seninle konuştuğumu duyarsa beni topa koyar.. Adımı kullanma” der.. Futbolcusu konuşur, sonra yalanlar, “Abi kusura bakmayın, ceza vereceklerdi, inkâr etmek zorunda kaldım, durumum kritik” der.. Sadece onlar konuşmaz ki, kulüp personeli, kongre üyesi, arkadaş çevreleri sürekli anlatır.. Ama hepsi korkar Aziz Yıldırım’dan.. Dolayısıyla F.Bahçe’de gazetecilik yapmak Aziz Yıldırım’ın keyfine kalmıştır bir yerde.. İsterse yalanlatır, isterse ses çıkarmaz..

TOPUZ haberi yalanlandı ya.. Son dönemde başımıza az gelen bir şey bu.. Ben de son 3 haftanın VATAN gazetelerine baktım ve yalanlama konusunda kılı kırk yaran F.Bahçe yönetiminin yalanlamadığı, dolayısıyla gerçekliğini tasdik ettiği haberlerimizi hatırlamak istedim.. Siz de göz atın, eğlenirsiniz:

HİÇBİRİ YALANLANMADI

- Bursa maçının 63. dakikasında ‘Semih, Semih’ diye tempo tutan tribünlere dönüp “Güiza’yı çıkaracağıma istifa ederim” dedi; sadece 3 dakika sonra Güiza’yı çıkarıp Semih’i soktu.. (23 Şubat)

- O maçın sonunda soyunma odasına inen Aziz Yıldırım, Daum için A. Kocaman’a “Seyirci tepkisiyle oyuncu mu değişir? Bu nasıl antrenörlük!” dedi.. (24 Şubat)

- İstanbul BŞB maçının devre arasında soyunma odasına giden Aziz Yıldırım, bu sefer de “Bu nasıl futbol? Utanmıyor musunuz ulan? Siz bizi çileden mi çıkarmaya çalışıyorsunuz?” diye bağırdı.. (1 Mart)

- Aynı maçın 65. dakikasında Emre sahadan Daum’a “Görmüyor musun ya? Takımı ileri çıkarsana, ne yapıyorsun?” dedi.. (2 Mart)

- Futbolcular başarısızlığın sorumlusu olarak teknik direktör Daum’u gösteriyor ve ondan nefret ediyor.. Takım; Brezilyalılar, milli Türkler, öteki Türkler ve Güiza olarak 4 gruba ayrıldı.. Aykut Kocaman yakın arkadaşlarına “F.Bahçe’ye geldiğime bin pişmanım” dedi.. (3 Mart)

- Kocaman yönetime şu raporu verdi: “Medyada yazılanlar, küçük takımların bize gol atması her takıma cesaret verdi.. Artık hiçbir rakip bizden korkmuyor.. Caydırıcılığımız yok.” (4 Mart)

- Daum oyuncularla görüşüp “Bu yazılanlar doğru mu? Siz beni sevmiyor musunuz?” diye sordu.. (6 Mart)

- Adının gizli kalmasını isteyen F.Bahçeli bir futbolcu “Daum çok değişti, artık takıma hakim değil.. Samandıra’da kim kime, dum duma!” dedi.. (6 Mart)

- Bursa maçının 34. dakikasında Daum, Semih’i oyuna sokmak istedi.. Semih “Ben sağ kanatta oynamam, başkası girsin” dedi.. Oyuna Önder girdi.. (7 Mart)


***“Kaynağını biliyoruz” diyorlar

DÜN çok sevdiğim bir F.Bahçeli yöneticiyle konuştum.. “Yahu ayıp değil mi? Haberin doğru olduğunu bile bile, Topuz’a yalanlatıyorsunuz” dedim.. Ne karşılık alsam beğenirsiniz? “Merak etme, kaynağının kim olduğunu biliyoruz..” Yani haberi yalanlatan kulübün yöneticisi, haberin doğru olduğunu biliyor, hatta kaynağının kim olduğuna dair öngörüleri de var.. Ama yalanlıyorlar işte.. Onlar için herşey yalandan ibaret zaten..

Yazarın Önceki Yazıları

06.02.2014

İşte transfer şikesi..

06.03.2013

Çakır maçın altında ezilmedi

09.10.2012

Alex, Aykut Kocaman, Yıldırım kardeşler: Hiçbiri masum değil

29.08.2012

Alex, F.Bahce’nin Giggs’i olsun

13.11.2011

Terim’den özür diliyorum!

31.08.2011

Rus ruleti

27.08.2011

Oyuncu satacağınıza elinizi cebinize atın

20.07.2011

Denizli – F.Bahçe maçında teşvik varsa G.Saray’ı da araştırsınlar

18.07.2011

F.Bahçe düşüyor!

10.07.2011

Aziz Yıldırım bunu hak etmedi
daha fazlası...