İbrahim Seten

tüm yazıları
e-posta gönder

Mahkemede hesaplaşacağız

08.11.2009 Pazar
GEREKSİZ, faydasız, hangi sebeple büyütüldüğünü bildiğim bir komplo senaryosu bu... İçinde bulunmadığım bir konuşmadan dolayı suçlanıyorum.. Başka grupların, takımların, insanların arasındaki kavgaya alet edilmek isteniyorum.. Bu kavganın içinde olmadığımızı belirtiyorum ama meseleyi sulandırmak işlerine geldiği için sözümü dinletemiyorum.

ÖNCE şunları açıklığa kavuşturalım:

1. GÖKMEN Özdemir, Haldun Üstünel’i benim adıma aramadı, öyle bir misyonla aradığını da söylemedi..

2. ONA verdiğim görev şudur: “Böyle görüntüler var mı, yok mu? Bir de bunlar neyin görüntüsü, öğren..”

3. O da Haldun Üstünel’e mesaj atmış, sonra konuşmuş ve görüntüleri sormuş.. Bana da sonucunu bildirmiş.. (Hemen belirteyim, bu görüntüleri kullanmak gibi bir niyetimiz hiç olmadı.. Sadece bu bilginin doğruluğunu öğrenmek için gazetecilik dürtümüzü kullandık.. Bu tip işlere heves etmediğimiz bugüne kadarki yayın politikamızdan belli..)

4. GÖKMEN eğer pazartesi gecesi Haldun Üstünel’i tehdit etti veya bir tehdite taşeronluk yaptıysa, perşembe günkü Bükreş maçından önce Gökmen ve Haldun Üstünel, koca G.Saray yönetim kurulunun gözü önünde nasıl ‘ha ha hi hi’ yemek yiyebildi, nasıl bir arada 6 saat geçirdi?

5. BÜKREŞ’TE bu sahneyi görenler “Hani bu adam seni tehdit etmişti?” diye sorduğunda, Haldun Üstünel nasıl “Gökmen benim arkadaşım” diyebildi?

6. GÖKMEN iyi bir arkadaş, iyi bir G.Saraylı ve çok iyi bir gazetecidir.. Kimseyi tehdit etmez, hele başkası adına hiç etmez..

ALTINI çiziyorum.. Benim ve gazetemin G.Saray ile bir meselesi yok.. Ama Haldun Üstünel’in iftirası ile karşı karşıyayım...Bu yaşadığım ilk haksızlık değil ama en çirkinlerinden biri...

Uzatmayalım..

BEN, hemen dava açıyorum.. Kararı hukuk verecek.. Mahkeme Üstünel’in iddialarına bakıp ortada bir tehdit olduğu kanaatine varırsa suçumu kabul edeceğim.. Ama tersi olursa, uğradığım haksızlığın bedelini de yine hukuk yoluyla en ağır biçimde hesabını soracağım.. Ayrıca tehdite uğrayan birinin şu ana kadar hukuk yoluna başvurmamasını anlamlı buluyorum!

ÜSTÜNEL’E de ayrıca bir çift lafım var:

“BEN sana komplo kuracak bir zihniyet taşısam, Türk spor basınındaki en yakın arkadaşın ve çok iyi G.Saraylı olmasıyla bilinen yardımcım Gökmen Özdemir’i kullanmam.. Gökmen Özdemir ile senin arandaki her konuşmayı da bilmem.. VATAN Spor Servisi, F.Bahçeli-G.Saraylı ayrımı yapmaz.. Gazetecilik senin bildiğin dünyalardan değildir..”

BU olayı fırsat bilen ve hatalarını örtmek için beni hedef seçenlere ise yanıtım ayrı olacak..

Yazarın Önceki Yazıları

06.02.2014

İşte transfer şikesi..

06.03.2013

Çakır maçın altında ezilmedi

09.10.2012

Alex, Aykut Kocaman, Yıldırım kardeşler: Hiçbiri masum değil

29.08.2012

Alex, F.Bahce’nin Giggs’i olsun

13.11.2011

Terim’den özür diliyorum!

31.08.2011

Rus ruleti

27.08.2011

Oyuncu satacağınıza elinizi cebinize atın

20.07.2011

Denizli – F.Bahçe maçında teşvik varsa G.Saray’ı da araştırsınlar

18.07.2011

F.Bahçe düşüyor!

10.07.2011

Aziz Yıldırım bunu hak etmedi
daha fazlası...