Her detayı Kenan Sofuoğlu'nun takibinde

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun büyük gayreti ile genç yeteneklerin yetiştirilmesine hizmet edecek Düzce'deki motor sporları pistinde üst yapı çalışmaları devam ediyor.

03.02.2018 Cumartesi 11:30
Güncellenme: 03.02.2018 11:33
Yapımına 2 yıl önce başlanan Cumayeri ilçesindeki 650 dönümlük arazi  üzerinde hem motosiklet hem de otomobil yarışlarının yapılabileceği pistin,  önümüzdeki yılın ilk yarısında yarışlara ev sahipliği yapması planlanıyor.
 
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke,  çalışmalar hakkında AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımı devam eden pistin  Türkiye için büyük bir yatırım niteliği taşıdığını belirtti.
 
Düzce'nin de coğrafi konum itibarıyla bu spora çok yatkın ve TMF için  çok önemli olduğuna değinen Akülke, "Kenan Sofuoğlu'nun 2 yıldır büyük emeklerle  zaman ve çaba harcadığı, Düzce Valiliği, Düzce Belediyesinin desteklediği  Cumayeri'ndeki pist, inanılmaz bir hızla devam ediyor. Bu pist bittiği zaman  kent, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak." dedi.
 
"En ince detayı Kenan tarafından takip ediliyor"
 
Pist yapımında her aşamanın Kenan Sofuoğlu tarafından takip  edildiğini, eğiminden virajına kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar  düşünüldüğünü aktaran Akülke şöyle konuştu:
 
"Pist, 5 kez dünya şampiyonu olan bir sporcu tarafından takip  ediliyor. Kenan, 20 yıllık deneyimini bu piste aktarıyor. Dünyanın en güzel  pistlerinden biri olacak. 4 bin 600 metre uzunluğunda olacak. Bu pist sadece  motosikletçiler için değil, aynı zamanda otomobil yarışları ve kartinge de ev  sahipliği yapacak."