Halterde 15 yaşındaki şampiyon dünya rekoru kırdı!

İsrail'de düzenlenen Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda şampiyonluğu Türk halterci Hakan Şükrü Kurnaz kazandı. Dünya rekoru kıran 15 yaşındaki milli sporcunun babası, bu gururunu sosyal medyaya paylaştı.

12.12.2019 Perşembe 12:22
Güncellenme: 12.12.2019 16:37
İsrail’in Eilat şehrinin ev sahipliği yaptığı Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda Hakan Şükrü Kurnaz, Avrupa rekoru kırarak şampiyon oldu.
 
Şampiyonanın beşinci gününde milli sporcular 3 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Erkekler 15 yaş altı 81 kiloda Hakan Şükrü Kurnaz koparmada altın, silkmede gümüş ve toplamda altın madalya elde etti. Milli sporcu, Avrupa rekoru kırarak şampiyonluğa ulaştı. 
 
 
Milliler'in diğer dereceleri şöyle:
 
Kızlar 15 yaş altı 76 kiloda Büşra Can koparmada bronz madalya alırken, silkmede ve toplamda dördüncülük elde etti. Kızlar 17 yaş altı 58 kiloda Cansel Özkan, koparmada bronz, silkmede gümüş madalya kazanırken, toplamda ise Avrupa üçüncüsü oldu.
 
Aynı kilodaki Aysel Özkan ise koparmada altın, silkmede bronz madalyayı boynuna takarken, toplamda Avrupa ikinciliğini elde etti. Şampiyonanın beşinci gününün sonunda milliler, toplamda 13 altın, 18 gümüş, 20 bronz olmak üzere toplam 51 madalyaya ulaştı.
 
 
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Avrupa şampiyonu olan Hakan Şükrü Kurnaz’ı elde ettiği başarıdan dolayı kutladı.
 
Taşpınar, "Avrupa rekoru kırarak 2 altın, 1 gümüş madalyaya uzanan genç kardeşimizi ve antrenörlerini yürekten kutluyorum. Halter olarak özellikle alt yapıda önemli başarılar elde etmek bizleri gururlandırıyor" ifadelerini kullandı.

HABER ÖNERİLERİ

Naim Süleymanoğlu hayati tehlikesi sürüyor

Galatasaray ilk transferini yaptı

'Open Berlin'in birincisi 10 yaşında bir Türk!

Spor camiası, vefatının 81. yıl dönümünde Atatürk'ü andı

İki Türk atlet Elmas Lig'de final koşacak

Kansas City Chiefs'ten oyun kurucusu Mahomes'e rekor sözleşme

Antalya’da Guinness Dünya Rekoru kırıldı

İlke Özyüksel'den dünya rekoru

"Hulk"a özendi, dünya ikincisi oldu

Engelleri yıkan sporcu