Gökhan Dinç

tüm yazıları
e-posta gönder

Futbol dersi

03.12.2017 Pazar
BEŞİKTAŞ maça başlaması gerektiği gibi başladı. Şampiyonlar Ligi’ndeki gibi istekli, arzulu ve baskılı. Öyle ki ilk 20 dakika boyunca G.Saray’ı baskısı ile sindirdi. Sarı kırmızlı takım bu baskı altında ezildi. Ancak futbol sonuç odaklı bir oyun. Eğer sonucu bulamazsan yaptığın baskı ile kalırsın ve o baskı sırasında da savunmada eksik adamla yakalanır ve kalende pozisyon gürüsün. Maçın ilk yarısında baskılı oynayan Beşiktaş ancak en ciddi gol pozisyonunu bulan takımı ise G.Saray oldu.
 
BEŞİKTAŞ kazanmak adına ilk yarının son dakikasına kadar istedi. Özellikle Quaresma ve Babel’in varlığı siyah beyazlı takımı öne çıkarttı. Sahanın her yerinde baskı yapan ve gol arayan takım Beşiktaş ilk yarıda aradığını bir türlü bulamadı. Hatta penaltıyı bile aradı ve buldu ama hakem Aydınus görmedi! Okullarda, seminerlerde, boş bulduğun her yer ve zamanda penaltı dersi olarak anlatılacak bir pozisyonu devam ettirmek gecenin en skandal kararlarından birisiydi.
 
YALANCI BAHAR BİTTİ
 
2. yarının başlaması ile birlikte Beşiktaş’ın ve Şenol Güneş’in futbol dersi karşılığını bulmaya başladı. Hem de G.Saray’ın ilk haftalardaki puan avantajını, matematiksel anlamda olmasa da oyun zevki anlamında yerle yeksan etti. Özellikle 50-70 dakikalar arasında bulduğu gol pozisyonlarını saymaya abaküs gerekir. 
 
ANTRENMANDA bile bu kadar net ve fazla pozisyon bulmak imkânsız. Beşiktaş bütün bunları yaparken, Alanyaspor galibiyeti sonrasında esip gürleyen ve basın mensuplarına etik ders vermeye çalışan G.Saray teknik direktörü Tudor ne yaptı? Oturduğu yerde soğuk sular içti üzerine!
Beşiktaş galibiyetle hem lig’e döndü hem de G.Saray’ın yalancı baharını bitirdi. Bundan sonra G.Saray düşünecek. Tudor ile devam mı? Yoksa tamam mı?

Yazarın Önceki Yazıları

15.10.2018

Adamlara inat

08.10.2018

Bırak git Şenol hocam!

05.10.2018

Rotasyon nedir? Ne zaman yapılır?

30.09.2018

Biraz daha iştah

25.09.2018

Normal şartlar altında...

21.09.2018

Kandırılıyoruz

16.09.2018

Umut-suz vaka

08.09.2018

İNATÇI

03.09.2018

Şenol Hoca’ya yazar

31.08.2018

İnisiyatif
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Gökhan Dinç

Adamlara inat

Faik Çetiner

Futbol sonuç oyunu

Ali Can

Bir halının yaptığına bak

Bahri Havadır

Terim golü!

Ersin Düzen

Bir tek gol eksik

Serhat Ulueren

Artık fobi bitmiştir

Mehmet Ayan

Yönetimin mağlubiyeti...

Güntekin Onay

Yerden oyna topu verme

Lütfü Özel

2 forvet 4 gol

Ömer Güvenç

Santrforsuz bu kadar!