Gökhan Dinç

tüm yazıları
e-posta gönder

Eylem meselesi

14.09.2017 Perşembe
ŞAMPİYONLAR Ligi seviyesinde bir takımın yapması gereken her şeyi yaptı dün gece Beşiktaş. Maçtan önceki basın toplantısındaki söylemlerinin eyleme dönüştüğü bir maç izledik. Ne demişti Şenol hoca “Avrupa’nın en iyi 10 takımı arasına girmek istiyoruz. Kazanmaya geldik” demişti. 
 
BEŞİKTAŞ, Şenol hoca geldiğinden bu yana yaptığı en iyi şeyi yaptı, oynadı. Şampiyonlar Ligi’nde genelde önce tutalım sonra atarız ile sahaya çıkan Şenol hoca takımının oynmasını istedi, onlar da oynadı. 
 
OYNAYINCA atamayacağı veya yenemeyeceği takım yok Beşiktaş’ın. Neymiş? Porto 12 atmışmış, hiç gol yememişmiş! Beşiktaş ile oynamamıştı da ondan. Kim atamamış? Estoril, Tandela, Moreirense, Chaves ve Braga. Dün akşam Kara Kartal 28 dakika’da 2 gol attı o Porto’ya.
 
BÜYÜK hedeflere büyük oyuncularla, takımı için formasını ıslatan adamlarla gidersin. Pepe, Quaresma, Cenk, Atiba, Caner, Talisca gibi. Takım tüm sahanın her yerinde mücadele etti. Cenk’i zaman zaman savunmanın sağında bile gördük. Takım olmanın, ortaklaşa inanılan hedeflerin ne kadar önemli olduğunu anlattı Beşiktaş.
 
BİR DEĞİL İKİ ADIM ÖNDE
 
BİR cümlede “Kimseye özel anlam almadım” diye Porto Teknik Direktörü Conceicao’ya. Gece evine gittiğinde yastığa başını koyduğu an itibarı ile Cenk kâbusu olmuş ve uyuyamamıştır.
 
GRUBUN favori takımı olarak gördüğüm Porto’dan 3 puan almak grupta Beşiktaş’ı bir değil iki adım öne çıkadı. Diğer maçtan gelen beraberlik sonucu Beşiktaş’ı ilk maçların ardından liderlik koltuğuna oturttu. Bu grupta deplasman maçlarından alınacak puanlar Devler Ligi kaderini belirleyecek demiştik. Dün geceki sonuç serüvenin devamı niteliğindeydi.

Yazarın Önceki Yazıları

22.11.2017

Güneşli günler!

20.11.2017

Hoş geldin F.Bahçe

18.11.2017

NEYSE Kİ DEVLER LİGİ VAR!

10.11.2017

SENTEZ!

06.11.2017

Patron döndü!

02.11.2017

Şimdi onlar düşünsün

31.10.2017

Savunma rezaleti

29.10.2017

Düzen bozuk

24.10.2017

EZBER BOZAN

18.10.2017

Avrupalı Beşiktaş
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Alkışlar Beşiktaş’a

Ömer Güvenç

Çıktık açık alınla

Gökhan Dinç

Güneşli günler!

Lütfü Özel

Trabzon bu kez döndü

Ersin Düzen

Kara bulutlar artık dağıldı

Serhat Ulueren

Tudor gider Terim gelir

Mehmet Ayan

G.Saray’ın başındaki zat!

Bahri Havadır

Tudor’un İflası

Merve Toy

Bu maraton başka maraton

Turgay Yavas

Nasıl çıkılacak bu işin içinden?