Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan soruşturma

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Avrupa şampiyonu Seyfullah Karadeniz'e paspas yaptırıyorlar" başlıklı haberle ilgili soruşturma başlattı.

10.01.2018 Çarşamba 20:16
Güncellenme: 10.01.2018 23:26
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Avrupa  şampiyonu Seyfullah Karadeniz'e paspas yaptırıyorlar" başlıklı haberle ilgili  soruşturma başlattı.
 
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Osman Aşkın Bak'ın talimatıyla  "Avrupa şampiyonu Seyfullah Karadeniz'e paspas yaptırıyorlar" başlıklı haberle  ilgili Bakanlık müfettişleri görevlendirildi.
 
Açıklamada, konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığı da belirtildi.
 
Çankırı Valisi Aktaş'tan açıklama:
 
Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Avrupa şampiyonu  işitme engelli milli güreşçi Seyfullah Karadeniz'e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürlüğüne bağlı Kamp Eğitim Merkezi'nde temizlik yaptırıldığı iddiası üzerine  açıklamada bulundu.
 
Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurumda taşeron temizlik  işçisi olarak çalışan Seyfullah Karadeniz'e paspas yaptırılmasından, olay medyaya  yansıdıktan sonra bilgisi olduğunu söyledi.
 
Kamuda bir sıkıntı olduğu zaman ilk olarak ilin valisinin  bilgilendirilmesi gerektiğini ifade eden Aktaş, "Bu işi çözemezse ondan sonra  kamuoyuna yansır. Bu bize iletilmediği için doğrudan medya kanalı ile halkımıza  ulaşmış oldu. Burada kendimizi de şahsım adına kabahatli olarak kabul ediyorum  ama bize yansımış olsaydı çözerdik." dedi.
 
Konuyla ilgili yarın Seyfullah Karadeniz ve ilgili amirle görüşeceğini  aktaran Aktaş, şunları kaydetti:
 
"Şunu da söyleyelim, olayı incelediğim kadarıyla bu kişi kamuda  kendisine tanımlanan bir görevi yapıyor ve bu görev de temizlik görevi. Ulusal  bir sporcumuzsa, başarı sağlamışsa moral motivasyon olarak da ayakta kalması icap  eder. Kendisi tabii ki çalışacak, aldığı ücreti hak etmeli ama daha farklı bir  görevde çalıştırılabilir. Ben de Ankara'da toplantıdaydım, ile yeni geldim ve  gerekli talimatları verdim. Sabah ilk işim sporcumuzla, amirleri ile görüşmek ve  bu işi milletimize yakışır bir şekilde çözmek olacaktır. Bundan halkımız emin  olabilir."
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Stoichkov Naim Süleymanoğlu'nun kabrini ziyaret etti

Djokovic şoku! 4. turda elendi...

Pliskova çeyrek finale yükseldi

20 yıllık rekor 6.37 saniyede tarih oldu!

Nadal çeyrek finalde

Güzel tenisçinin ilginç hikayesi

CAS'ın Sharapova kararı bugün açıklanacak

Türkiye, olimpiyat şampiyonu oldu

Milli atlet Escobar, dünya ikincisi oldu!

Nadal sezonu kapattı