Fury yeniden ringe dönüyor

Uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle lisansı askıya alınan eski dünya ağır sıklet boks şampiyonu Tyson Fury, ringlere geri dönecek.

12.12.2017 Salı 23:16
Güncellenme: 12.12.2017 23:18
Büyük Britanya Dopingle Mücadele Ajansı'ndan (UKAD) yapılan  açıklamada, Fury ile görüşmenin ardından anlaşmaya varıldığı ve askıya alınan  lisansının geri verileceği belirtildi.
 
Açıklamada, Fury'nin geçmişe yönelik iki yıl men cezası almayı kabul  ettiği ve ceza süresinin dolması nedeniyle 29 yaşındaki boksörün ringlere  dönebileceği bildirildi.
 
Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Fury  ise yapılan anlaşma nedeniyle çok mutlu olduğunu kaydederek, "Ardımda büyük bir  kabusu bıraktım. Yeniden ringlere çıkmak için sabırsızlanıyorum." ifadelerini  kullandı.
 
Kariyerinde çıktığı 25 maçtan da zaferle ayrılan, 2015'in Kasım ayında  Ukraynalı Wladimir Klitschko'yu yendiği mücadeleden bu yana ringe çıkmayan Fury,  Ukraynalı rakibiyle ayarlanan rövanş karşılaşmasının ilkinden sakatlığı,  ikincisinden ise sağlık sorunu gerekçesiyle çekilmişti.
 
Geçen yıl doping kontrolüne alınan Britanyalı boksörün numunelerinde  uyuşturucu maddeye rastlanmış ve Fury de uyuşturucu kullandığını itiraf ederek  sahibi olduğu Dünya Boks Birliği (WBA) ile Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ağır  sıklet boks şampiyonluğu unvanlarını gönüllü olarak bırakmıştı.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Nadal, Monte Carlo'da finalde

İstanbul Cup'ta kuralar çekildi

Ünlü porno yıldızının Sakaryaspor'a transfer olduğu iddiası...

Nadal, Monte Carlo'da yarı finalde

Maria Sharapova'dan bir ilk!

Yasemin Adar dünya şampiyonu!

5. defa zafer Musluoğlu'nun

Trabzonspor ligden çekildi!

Seferberlik başladı! Hedef 2020...

‘Farklı kültürleri insanlarımızla buluşturmak istiyoruz’