Fitch resitali

35 sayı, 11 ribaunt, 5 asist, 5 top çalma ve 3 blokla oynayan Gerald Fitch G.Saray’ın 2. yarıdaki 26 sayısının 16’sını atıp, 2 basketin de asistini yaptı

18.11.2006 Cumartesi 21:35
Güncellenme: 18.11.2006 21:35
G.saray taraftarları çok uzun zamandır geleceğe umutla bakmayı unutmuştu. Geçen yıl Efes’i yendiklerinde olduğu tek tük önemli galibiyetler dışında orta veya uzun vadeli ümit vermiyordu takımları. Ama artık veriyor. Çünkü G.Saray Cafe Crown her geçen hafta daha iyiye gidiyor, uzun süredir hiç olmadığı kadar takım gibi oynuyor.

G.Saray geçen hafta ezeli rakibi Beşiktaş’ı yenerken çok iyi oynamamış ama özellikle savunmada süreklilik sağlamayı başarmıştı. Bu hafta ligin bir başka dişli takımı Banvit’i yenerken de yine savunmayı 40 dakikaya yaymayı başararak ‘takım gibi’ oynadı sarı-kırmızılılar. Banvit’in 60 sayıda kalması her şeyi yeterince özetliyor aslında ama Bandırma ekibinin sadece % 29 isabetle oynamasının da altı çizilmeli.

G.Saray takım halinde çok iyi savunma yaptı ama iki isim kesinlikle öne çıkıyor: Fatih ve Tufan. Artık bir blok makinesine dönüşen Fatih’in daha ilk çeyrekte pota altını tamamen karartması maçın geri kalanında da konuk ekibi oraya inerken iki kere düşünmeye itti.

UNUTULMAZ OYUN
İlk 6 dakikada 3 blok yiyen Banvit’in pivotu Kinloch’un psikolojisi o kadar sarsıldı ki hepsini pota dibinden kullandığı 10 atışın 9’unu kaçırdı. Bir zamanlar sadece şutör olarak anılan Tufan ise artık çok önemli bir savunmacı olduğunu ilk yarıda 12 sayıyla Banvit’i sırtlayan kurt Radoseviç’i 2. devrede tamamen devre dışı bırakarak gösterdi.

G.Saray’ın savunma başarısı elbette alkışlanmalı ama dünkü maçın asıl hikayesi kesinlikle Gerald Fitch’di. Ligimizin müthiş skoreri dün sadece skor anlamında değil, her alanda adeta bir basketbol resitali sergiledi. Bireysel olarak bu denli üstün bir performansı yılda ancak 1 veya 2 defa görürsünüz. Amerikalı oyuncu 34 dakikada 35 sayı, 11 ribaunt, 5 asist, 5 top çalma ve 3 blok yaptı. Sarı-kırmızılıların bocaladığı ikinci yarıda takımının ürettiği 26 sayının 16’sına imza koydu. Diğer 10 sayıya ise 2 asistle yaratıcı isim oldu.

HABER ÖNERİLERİ

misli.com’da canlı bahis başlıyor! İşte tüm detaylar...

Luigi Datome 3 yıl daha Fenerbahçe'de!

Cedi Osman'ın Avrupa ümidi

Tilbe Şenyürek Galatasaray'da!

'F.Bahçe ve Efes her şeye sahip'

Obradovic-Ataman gerginliği sürüyor

Yıldız oyuncu 3 yıllık imzayı attı!

Hidayet Türkoğlu'ndan çok sert tepki! "Bu bir utançtır!"

Dev derbide kazanan Galatasaray: 84-74

Milliler, Avrupa ikincisi oldu