Fırat Aydınus o pozisyonu anlattı

Yardımcısı Serkan Ok’un bayrağına rağmen çok yerinde bir karar veren Aydınus, o pozisyonu anlattı.

13.09.2017 Çarşamba 14:07
Güncellenme: 13.09.2017 14:10
F.Bahçe-M.Başakşehir maçının 77. dakikasında Skrtel’in kafa vuruşu sonrası ağlara giden top “ofsayt” tartışması yaratmış, Fırat Aydınus’un “gol” kararı uzun süre konuşulmuştu. Yardımcısı Serkan Ok’un bayrağına rağmen çok yerinde bir karar veren Aydınus, o pozisyonu anlattı.
 
Fırat Aydınus şunları söyledi:
 
"Her şeyi gördüm. Skrtel kafayı vurduğunda Başakşehirli Clichy’nin ufak bir müdahalesi vardı. Golü verdim. Yardımcım bayrağı kaldırınca şaşırdım.Faul düşüncesiyle yanına gittim. Serkan oradan topa en son Janssen’in temas ettiğini görmüş. Daha sonra santrayı gösterdim. Zor ve derslik bir pozisyondu.”
 
 
‘GERİ PAS KABUL EDİLİYOR...’
 
Aydınus, değişen kuralları da hatırlatıp aydınlatıcı bilgi verdi: “Şu var, eğer Clichy’den seken top Janssen’e değseydi, yine gol verecektim. Yeni kurallara göre ofsayt olmuyordu.Skrtel’in kafasında Clichy bilinçli bir şekilde topu karşılıyor, engellemek için ayağını açıyor. Bu da geri pas gibi kabul ediliyor. Eğer Clichy, topa bilinçli dokunmasa, meşin yuvarlak da Janssen’in önüne düşse ve dokunsa, o zaman ofsayttan söz edilirdi. Bu ayrımı iyi yapmak lazım.”
 
(HT Spor)
 
 
 
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Tolgay Arslan transferi açıkladı!

Maç sonu 3’lüsü Aboubakar’dan

Beşiktaş'a Tosic şoku! Jelena duyurdu

Dilmen'den flaş Oğuzhan iddiası

Beşiktaş'ta dev kazanç

Ronaldo rekor kırdı, Real Madrid turladı

Kocaman’dan ince mesaj

Zirveye Kartal pençesi! Beşiktaş garantiledi...

Conceiçao: Beşiktaş'ın Almanya'da kazanması...

Isla zor Valbuena dönüyor