Faik Çetiner

tüm yazıları
e-posta gönder

Kazanmayı unutan takım

21.10.2018 Pazar
F.BAHÇE’NİN transfer ayında yanlışlıklar yaptığı kesin. Kadroda çok önemli yıldızlar da yok, kabul... Ancak eldeki malzemeden sahaya daha iyi 11’ler sürülebilir, dünkü gibi değil! Slimani’nin sakatlığında Soldado formayı kapmış. Peki Hasan Ali’nin olduğu 11’de Köybaşı’nı sahaya sürmenin amacı ne? Hem de sol önde!
 
KULÜBEYE bakıyorum, Valbuena var, M.Ekici var, Alper Potuk var, genç Barış var ama, tercih İsmail Köybaşı! Sivasspor’un 3 önemli yabancısının olmadığı maçta F.Bahçe yine ilk 45 dakikada rakip kale önünde fazlaca gözükemedi. Takımın tek işi rakibe baskı yapıp topu kazanmak! Ne onu iyi kullanan ne de kale önünde beceri sahibi ayaklar yok. 
 
COCU HAMLE YAPMADI
 
DEVRE golsüz kapandı. Cocu hamle yapar dedik, yapmadı. İki taraf da kazanmak için ofansif futbolu tercih ediyordu. F.Bahçe, Soldado ile iki önemli fırsatı kaçırırken, kaleci Tolgahan da önemli kurtarışlara imza atıyordu. F.Bahçe’de de Harun kusursuz oynuyordu. 
 
COCU hamleleri son yarım saatte yapmaya başladı. Şener’in yerine Isla’yı, varlığı-yokluğu tartışılır Ayew’in yerine de M.Ekici’yi sahaya sürdü. Dikine oynayan, adam eksilten M.Ekici ve ona ayak uyduran Eljif Elmas’la F.Bahçe sahada kendini göstermeye başladı. Ekici’nin kullandığı serbest atışta ise topun üst direkten dönmesi büyük şansızlık. Maçta öne çıkan Mehmet Ekici’nin kısa sürede sakatlanıp oyundan çıkması da hem kendi hem de takımı adına bir başka şanssızlık oluyordu. 
 
OYUNUN son bölümünde F.Bahçe’nin rakip kale önünde gözüktüğü ancak, formsuz ve beceriksiz santrforları Frey ve Soldado’yla golü bulamadığını görüyorduk. Dünkü beraberlikle F.Bahçe’nin başı biraz daha fazla ağrıyacak. Kazanmayı unutan bu takımın elbette şampiyonluk hesapları yapması çok zor. Yıldız yokluğu çektiğimiz maçlarda Robinho’yu izlemek de gecenin futbol keyfiydi... 

Yazarın Önceki Yazıları

29.10.2018

Facia geliyorum diyordu

26.10.2018

Sevindiren beraberlik

21.10.2018

Kazanmayı unutan takım

15.10.2018

Futbol sonuç oyunu

08.10.2018

F.Bahçe eriyor

05.10.2018

Kriz donduran sonuç

01.10.2018

Gerçekler acıdır

25.09.2018

F.Bahçe günü kurtardı