Faik Çetiner

tüm yazıları
e-posta gönder

Gerçekler acıdır

01.10.2018 Pazartesi
BEŞİKTAŞ maçından sonra bu sayfalarda “F.Bahçe günü kurtardı” diye yazmıştık. Ve de demiştik ki, Cocu ve bu yabancı oyuncularla F.Bahçe’nin büyük hedefler kovalamasını beklemeyiniz. Biz bunları yazarken bazıları belki de şirin gözükmek adına F.Bahçe’yi göklere çıkarmışlardı. Şimdi gelelim gerçeklere...
 
JOSEF de Souza gitmiş, yerine Jailson gelmiş. Mehmet Topal’ın yanına yine çift ön libero. Gelen, gideni yarısı etmez. Aatif Chahechouhe yine ilk 11’de, Valbeuna, Eljif Elmas, Mehmet Ekici kulübede! Rizespor ilk yarıda üç defa kaleye geliyor, üç gol buluyor. Çünkü F.Bahçe’de ne orta saha var, ne de defans. Neustadter, Dünya Kupası’nda Rus Milli Takımı’nın kadrosuna giremiyor, burada banko oynuyor! Diğer stoper Reyes ise tartışılır. 
 
AYEW ve Slimani’ye “İyi oyuncu” diyorlar, sahada etkileri yok. Umutlar iki bek, Şener ve Hasan Ali’nin getireceği toplar ve şişireceği ortalara bağlanmış. İnanılır gibi değil! İlk yarıda Ayew’in direkten dönen bir topu var, hepsi bu! Kaleci Harun’un da yediği gollerde hatasız olduğunu söyleyemeyiz. 
 
COCU’NUN KURTARICISI FREY!
 
DEVRE 3-0 kapanınca Cocu ikinci yarıya kurtarıcı olarak, Aatif’in yerine Frey’i alıyor! Bu yarıda Mehmet Topal stopere geçip takım 3-5-2 oynamaya başlıyor. Ama gel gör ki F.Bahçe’nin kadrosunda oyunun gidişatını değiştirecek, maça ağırlığını koyacak, ne bir yabancı ne de yerli bir oyuncu var. 
 
COCU’NUN bu yarıdaki hamleleri de müthiş! Son 20 dakikada Şener’in yerine Barış’ı, bitime 10 dakika kala da Benzia’nın yerine Eljif Elmas’ı alıyor. Bu değişikliklerden ne bekliyor ve ne planlıyor, biz anlayamadık!
 
SONUÇTA sahada doldur-boşalt ile gol arayan F.Bahçe hiç beklemediği bir sonuç ve skorla maçı bitiriyor. Kaleci Gökhan, Umar Aminu ve Boldrin başta olmak üzere Rizespor’u, büyüklere karşı dersini çok iyi çalışan Okan Buruk’u alkışlayalım. Dünkü maçtan sonra Cocu gider mi bilmem ama, acı gerçek şu ki, lig gidiyor lig... 

Yazarın Önceki Yazıları

29.10.2018

Facia geliyorum diyordu

26.10.2018

Sevindiren beraberlik

21.10.2018

Kazanmayı unutan takım

15.10.2018

Futbol sonuç oyunu

08.10.2018

F.Bahçe eriyor

05.10.2018

Kriz donduran sonuç

01.10.2018

Gerçekler acıdır

25.09.2018

F.Bahçe günü kurtardı