Eskişehirspor taraftarlarından protesto

Taraftarlar, Çaykur Rizespor maçı sonrası, üzerinde "Yazıklar olsun, Eskişehirspor yok oluyor" yazılı çelenkle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi binası önünde basın açıklaması yaptı

26.11.2017 Pazar 20:41
Güncellenme: 26.11.2017 20:43
TFF 1. Lig'in 13. haftasında konuk ettiği Çaykur  Rizespor ile 1-1 berabere kalan Eskişehirspor'un taraftarları maç sonrası,  üzerinde "Yazıklar olsun, Eskişehirspor yok oluyor" yazılı çelenkle Eskişehir  Büyükşehir Belediyesi binası önünde buluştu.
 
Çelengi, Büyükşehir Belediyesi kapısına bırakan kalabalık grubu  temsilen, Eskişehirspor'un tribün lideri Murat Diri, bir açıklama yaptı.
 
Şehirdeki seçilmişlerin ve iş adamlarının Eskişehirspor'un durumuna  duyarsız kaldığını savunan Diri, "Bugün sahada oynayan futbolcular bile hepsinden  daha büyük bir özveri gösterdi. Kaç haftadır takımımızın bu kötü halinde bizle  beraber mücadele ediyorlar. Bizim şehirden tek isteğimiz Eskişehir'in en büyük  değeri olan Eskişehirspor'u layık olduğu yere getirmeleridir." dedi.
 
 
 
"Eskişehirspor yok olursa Eskişehir de düşer"
 
Diri, "Eskişehirspor yaşasın" diyerek, şunları kaydetti:
 
"Davamız Eskişehirspor. Eğer bizim bu isteklerimize, söylemlerimize  daha çok sessiz kalınırsa bizler de belki de terbiye sınırlarını zorlamak  durumunda kalacağız. Çünkü taraftarımız çok gergin. Herkesi kontrol etmek kolay  değil. Çarşamba günü hayati önem taşıyan bir kongremiz var. Bugün burada çok  fazla taraftarımız toplandı. Eskişehirspor yok olursa Eskişehir de düşer. Buradan  tekrar sesleniyorum. Seçilmişlerimiz, oda başkanlarımız, iş adamlarımıza kadar  herkes takımımıza sahip çıksın. Eskişehirspor yok oluyor. Allah yardımcımız  olsun."
 
Kalabalık taraftar grubu, siyah çelengi Büyükşehir Belediyesi kapısına  bıraktıktan sonra, şehirde tezahüratlarla yürüyüş yaptı.
 
Polis kontrolünde yürüyen taraftarlar, daha sonra gruplar halinde  dağıldı.
 

HABER ÖNERİLERİ

Dilmen transferi açıkladı!

Aykut Kocaman isyan etti!

F.Bahçe'de şok sakatlık!

"Taraftarın hiçbir zaman başını yere eğmeyeceğiz"

G.Saray'da yeni başkan Mustafa Cengiz!

Ahmet Nur Çebi trafik kazası geçirdi

Selçuk Şahin kendini savundu! Skrtel...

F.Bahçe son nefeste!

Beşiktaş'ta iki kadro dışı! Pepe ve Tosic...

Volkan Demirel'den tepki! "Kimsenin ıslıklanması yarar getirmez"