Ersin Düzen

tüm yazıları
e-posta gönder

1 puan iyi sonuç

13.08.2017 Pazar
MAÇIN 55. dakikasındaki istatistik, F.Bahçe’nin İzmir’den mutsuz dönmesinin kısa bir özetiydi aslında. Topla en çok buluşan futbolcular, 2 stoper ve De Souza idi. Çünkü sarı-lacivertliler geniş alanda oynadı, tehlike bölgesine topu taşımakta başarısız oldu. İki stoperin kaleye yakın oynaması, De Souza ve Mehmet Topal’ı da olumsuz etkiledi. Zaten yetenek konusunda problemli olan orta sahanın rakip yarı alandaki işlevi ilk goldeki asist dışında sıfırdı.
 
F.BAHÇE’NİN geçen sezonki görüntüsünden farkı, Valbuena gibi kaliteli ve oyun aklına sahip bir futbolcuya olması. Takımını oynatmak için elinden geleni yaptı. Adam geçti, top sakladı, kısa-uzun pas verdi, duran topları etkili kullandı. Ama tek başına ancak bu kadar!
Alper gayretli ama bir maçta parladı ve eski haline döndü. Van Persie yarım oyuncu. Tam kapasite ile randıman almak bence bu sezon da imkansız.
 
TAKIMDA DEĞİŞİM KAÇINILMAZ
 
KADROSUNUN tamamına yakını yenilenmiş olsa da Göztepe daha organize göründü ve rakibine asla boyun eğmedi ve net pozisyonlar vermedi. Üstelik, son bölümlerde kontratakları iyi değerlendirseler, galip gelebilirdi. Kısa zamanda, takımı toparlayan Tamer Hoca’yı tebrik etmek gerekir.
 
F.BAHÇE’DE Aatif ve Ahmethan’ın oyuna girişi olumlu etki gösterse de sarı-lacivertliler rakip alandaki baskısını bir türlü pozisyona çeviremedi. Eğer Valbuena dışında sınıfı geçen başka isim söyleyemiyorsak F.Bahçe için 1 puan bile olumlu bir sonuç.
 
YENİ transferler ile F.Bahçe’de değişim olacağı kesin. Mevcut oyunu çok fazla eleştirmek haksızlık olur. Ancak şunu da unutmamak gerekir; takımda Aykut Hoca’nın verdiği şansı harcamaması gereken futbolcular var. Bunların başında kaleci Volkan Demirel geliyor. Yediği ilk golde ‘poz vereyim’ derken, topu kalesinde gördü!

Yazarın Önceki Yazıları

18.08.2017

Böyle yenilgi olmaz!

13.08.2017

1 puan iyi sonuç

04.08.2017

Gelişim şart!

28.07.2017

Tur geldi

27.07.2017

Bu ayrılık için geç bile kalındı

28.05.2017

Bitsin bu çile

23.05.2017

Gurur ve utanç

08.05.2017

Çekirge Advocaat

07.05.2017

Çekirge bu kez de sıçrar mı?

01.05.2017

Pes etmek yok!
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Güntekin Onay

Fazla rahatlık BAŞ YARDI

Ömer Güvenç

Kanatsız Kartal

Gökhan Dinç

Papaz-Pilav

Ersin Düzen

Böyle yenilgi olmaz!

Lütfü Özel

YÜREK İŞİ

Bahri Havadır

Bu bir rüya

Serhat Ulueren

Mutlu eden başlangıç

Mehmet Ayan

Kutuda keyif

Merve Toy

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun

Erdal Cömert

Güneş, Tuna’yı göremiyor ya asıl sıkıntı o!