Ersin Düzen

tüm yazıları
e-posta gönder

1 puan iyi sonuç

13.08.2017 Pazar
MAÇIN 55. dakikasındaki istatistik, F.Bahçe’nin İzmir’den mutsuz dönmesinin kısa bir özetiydi aslında. Topla en çok buluşan futbolcular, 2 stoper ve De Souza idi. Çünkü sarı-lacivertliler geniş alanda oynadı, tehlike bölgesine topu taşımakta başarısız oldu. İki stoperin kaleye yakın oynaması, De Souza ve Mehmet Topal’ı da olumsuz etkiledi. Zaten yetenek konusunda problemli olan orta sahanın rakip yarı alandaki işlevi ilk goldeki asist dışında sıfırdı.
 
F.BAHÇE’NİN geçen sezonki görüntüsünden farkı, Valbuena gibi kaliteli ve oyun aklına sahip bir futbolcuya olması. Takımını oynatmak için elinden geleni yaptı. Adam geçti, top sakladı, kısa-uzun pas verdi, duran topları etkili kullandı. Ama tek başına ancak bu kadar!
Alper gayretli ama bir maçta parladı ve eski haline döndü. Van Persie yarım oyuncu. Tam kapasite ile randıman almak bence bu sezon da imkansız.
 
TAKIMDA DEĞİŞİM KAÇINILMAZ
 
KADROSUNUN tamamına yakını yenilenmiş olsa da Göztepe daha organize göründü ve rakibine asla boyun eğmedi ve net pozisyonlar vermedi. Üstelik, son bölümlerde kontratakları iyi değerlendirseler, galip gelebilirdi. Kısa zamanda, takımı toparlayan Tamer Hoca’yı tebrik etmek gerekir.
 
F.BAHÇE’DE Aatif ve Ahmethan’ın oyuna girişi olumlu etki gösterse de sarı-lacivertliler rakip alandaki baskısını bir türlü pozisyona çeviremedi. Eğer Valbuena dışında sınıfı geçen başka isim söyleyemiyorsak F.Bahçe için 1 puan bile olumlu bir sonuç.
 
YENİ transferler ile F.Bahçe’de değişim olacağı kesin. Mevcut oyunu çok fazla eleştirmek haksızlık olur. Ancak şunu da unutmamak gerekir; takımda Aykut Hoca’nın verdiği şansı harcamaması gereken futbolcular var. Bunların başında kaleci Volkan Demirel geliyor. Yediği ilk golde ‘poz vereyim’ derken, topu kalesinde gördü!

Yazarın Önceki Yazıları

18.03.2018

Derbiye gol yakışırdı

16.03.2018

Alex’in şifreleri

12.03.2018

Rüyalarda buluşuruz

05.03.2018

Mazeretim var!

26.02.2018

Güneş'in eseri

18.02.2018

İnatçı ve inançlı!

12.02.2018

Gövde gösterisi

04.02.2018

Fiyasko goller

29.01.2018

Adil sonuç!

24.12.2017

Kocaman’ın cesur kararı
daha fazlası...

Diğer Yazarlar

Gökhan Dinç

Çocuklara sahip çıkalım

Mehmet Ayan

Kartlar yeniden...

Lütfü Özel

Dört dörtlük değil ama...

Güntekin Onay

Farkında değillerdi

Ömer Güvenç

Böyle kazanamazsın

Ersin Düzen

Derbiye gol yakışırdı

Serhat Ulueren

Harikaydınız!

Bahri Havadır

Nefesim tutuldu

Volkan Tümkor

Beşiktaş'ın çıkış planı