Dünya şampiyonu atlet saldırıya uğradı!

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen 16. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Fransız atlet Bosse, tatil için gittiği Bordo yakınlarındaki Arcachon'da saldırıya uğradı.

31.08.2017 Perşembe 12:07
Güncellenme: 31.08.2017 12:08
İngiltere’nin başkenti Londra’da 8 Ağustos’ta yapılan 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 800 metre erkekler finalinde birinci olup Fransa’ya şampiyonluğu taşıyan ve altın madalyanın sahibi olan  Pierre-Ambroise Bosse, tatilini geçirdiği Batı Fransa’da Bordo yakınlarındaki Arcachon’da  saldırıya uğradığını ve sezonu kapattığını açıkladı sosyal medya hesabından duyurdu.
 
Bosse sosyal medya hesabından olayla ilgili “3 kişinin vahşi saldırısına maruz kaldım. Saldırı, yüzümde çok sayıda kırığa, iş göremezlik raporuna ve tahmin edilemeyecek derecede moral bozukluğuna neden oldu” açıklamasını yaptı.
 
 
Fransız yerel gazetesi Sud-Ouest,  saldırganların olay yerinden kaçarak kayıplara karıştığını açıkladı. Pazar günü sabaha karşı bir gazinonun araç parkında meydana gelen olay hakkında soruşturma açıldığını bildirdi. Gazete, eğlence mekanından ayrılmak üzere olan Bosse’un fotoğraf çektirmek isteyen birkaç kişinin isteğini kabul ettiğini, çekim sonrasında aracına binen şampiyon atletin daha sonra aracından inerek kavgaya tutuştuğunu aktardı. Gazete ayrıca saldırıya çok sayıda kişinin katıldığını ve saldırganların şampiyon atleti linç etmeye çalıştığını ileri sürdü.

HABER ÖNERİLERİ

Milli sporcu ömür boyu men edildi!

Efsane boksör Jake LaMotta, 96 yaşında aramızdan ayrıldı

Trabzonspor ligden çekildi!

Halterde bir doping daha!

Kırkpınar'da katılım rekoru

Manny Pacquiao unvanını koruyacak

Galatasaray set vermedi

Seribaşı Pliskova turladı

Elvan ve Gamze Bulut'a şok cezalar!

Nadal, 18 yaşındaki tenisçiye elendi