Cihan Kaplan, Ukrayna'da şampiyon oldu!

30 Mayıs – 03 Haziran 2019 tarihleri arasında Ukrayna’nın Odessa kentinde düzenlenen ve 16 ülkeden sporcuların katıldığı MMM Dünya Şampiyonası’nda +94 Kg kategorisinde şampiyon Cihan Kaplan oldu.

17.06.2019 Pazartesi 17:49
Güncellenme: 17.06.2019 17:49
 
1990 yılı doğumlu, 105 kg ve 1,82 cm boyundaki Cihan Kaplan, daha önce gerçekleştirilen Geleneksel MMA Kemer Organizasyonu Türkiye seçmeleri,C Class İstanbul Külüpler Lig 2 ve 15 Temmuz Şehidi Polis Ferhat Koç MMA Türkiye seçmeleri organizasyonlarındaki başarılarına bu şampiyonluğu ile dünya çapında bir başarı daha eklemiş oldu. 
 
 
Cihan Kaplan, katıldığı maçların dördünde ilk roundda 2 dakikanın altında bir sürede rakibini yendi.
Mixed Martial Arts (MMA) yani “Karışık Dövüş Sanatları” diğer mücadele sporlarında kullanılan ve çok geniş savunma,mücadele ve atak teknikleri içeren, tam temas mücadele ve savunma sporudur. Her yaşta herkesin yapabileceği bir branş olan MMA branşında başarılı olmak için yoğun ve yüksek tempolu antremanlara vucudumuzu hazırlamamız gerekir.Yüksek efor ve yağ yakımı sayesinde her yaşta ve her kesimden tercih ettiği bir branştır.Amatör anlamda sporcu sayısıda TÜRKİYE’de her geçen gün büyümekte olan bir spor branşıdır.
 

HABER ÖNERİLERİ

Fetullah Gülen, Naim Süleymanoğlu için "hiç sevmem" demişti!

TUR 2018'de Marmaris-Selçuk etabı başladı

Ferdi Kübler 93 yaşında hayatını kaybetti

Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'ten 15 Temmuz mesajı

İki Türk aynı gecede rakiplerini nakavt etti!

Neriman Özsoy Eczacıbaşı'nda

Eczacıbaşı VitrA Beşiktaş'a set vermedi

Cem İlkel İstanbul Challenger'da son 16'da