Cedi Osman'ın play-off heyecanı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Cleveland Cavaliers'ta forma giyen milli oyuncu Cedi Osman, ilk sezonunda play-off oynamanın çok önemli bir tecrübe olduğunu söyledi.

25.04.2018 Çarşamba 14:15
Güncellenme: 25.04.2018 14:16
NBA play-off'ları ilk turunda Indiana Pacers'a karşı mücadele eden  Cavaliers'ın 23 yaşındaki oyuncusu, NBA Avrupa organizasyonuna açıklamalarda  bulundu.
 
Durumun 2-2 olduğu seride Pacers'a karşı birinci ve üçüncü maçta süre  alan Cedi, "Bir çaylak olarak, play-off'larda olmak ve özellikle şampiyon bir  takımda forma giymek benim için çok önemli bir tecrübe. Indiana'ya karşı zorlu  bir mücadele içerisindeyiz ama burada olmak benim için gerçekten çok iyi bir  deneyim." ifadelerini kullandı.
 
Normal sezona kıyasla play-off'larda daha farklı bir oyun oynandığını  aktaran milli basketbolcu, "Burada oyunun zor ve sert olduğunu gördüm. Hakemler  oyunun böyle oynanmasına izin veriyorlar. Ama dürüst olmak gerekirse, THY Avrupa  Ligi'nde oynarken de bu kadar sert bir oyun vardı ve orada da çok fazla faul  yapılıyordu. O yüzden buna aşinayım, diyebilirim." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Cedi, NBA ekibi Philadelphia 76ers'ta forma giyen Türk oyuncular  Furkan Korkmaz ve Ersan İlyasova ile karşı karşıya gelmelerine ilişkin ise,  "Ersan ile birkaç kez normal sezonda karşı karşıya oynadım. Birbirimizi  savunuyorduk. Başka bir Türk oyuncuya, milli takımda birlikte oynadığınız birine  karşı oynamak gerçekten çok güzel bir duygu. Ayrıca sezon boyunca Furkan'a karşı  oynadım ve birbirimizi savunduk. Onlarla karşılıklı oynamak her zaman çok  keyifli." şeklinde görüş belirtti.
 
Milli basketbolcu, NBA'de oynamayı hedefleyen Türk basketbolculara  ilham kaynağı olduğunu hissedip hissetmediği konusunda, şunları kaydetti:
 
"Evet kesinlikle hissediyorum. Özellikle ben ve Furkan için geçerli.  Tabii ki Ersan için de geçerli çünkü çok uzun süredir NBA'de oynuyor ve halen çok  iyi işler çıkartıyor. Umarım Furkan ve ben de burada daha iyi işler çıkarırız ve  Türkiye'deki gençlerin burada oynamayı daha çok istemelerini sağlarız."

HABER ÖNERİLERİ

misli.com’da canlı bahis başlıyor! İşte tüm detaylar...

Luigi Datome 3 yıl daha Fenerbahçe'de!

Cedi Osman'ın Avrupa ümidi

Tilbe Şenyürek Galatasaray'da!

'F.Bahçe ve Efes her şeye sahip'

Obradovic-Ataman gerginliği sürüyor

Yıldız oyuncu 3 yıllık imzayı attı!

Hidayet Türkoğlu'ndan çok sert tepki! "Bu bir utançtır!"

Dev derbide kazanan Galatasaray: 84-74

Milliler, Avrupa ikincisi oldu