Bora Şengül'den Avustralya Açık'a veda...

Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın gençler kategorisinde korta çıkan milli tenisçi Bora Şengül, teklerde Avustralyalı rakibi Ken Cavrak’a 2-0 yenilerek elendi.

20.01.2019 Pazar 10:11
Güncellenme: 20.01.2019 10:14
AA
Avustralya’nın Melbourne kentinde devam eden sezonun ilk grand slam  tenis turnuvası Avustralya Açık'ın gençler kategorisinde Bora Şengül, teklerde  Cavrak ile karşılaştı.
 
Melbourne Park’taki 15 numaralı kortta 24 derece hava sıcaklığında  oynanan maçın ilk setini 6-1, ikinci setini ise 6-3 kaybeden Bora, teklerde  turnuvadan elendi.
 
Maçın ardından AA muhabirine açıklamada bulunan genç yetenek Bora  Şengül, ilk kez mücadele ettiği Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılmaktan  mutlu olduğunu söyledi.
 
Bundan sonraki grand slamlara formunu koruyarak katılmayı  hedeflediğini aktaran Bora, "Rakibim iyi oynadı, ben açılamadım ben açılmayınca  rakibim daha iyi oynamaya başladı. Birinci set kötü gidince, ikinci sette bir  şeyleri değiştirmeye çalıştım. Mutluyum tabii ki burada tenis oynamak inanılmaz  bir şey, ilk defa bu kadar büyük bir organizasyonda yer alıyorum." ifadelerini  kullandı.
 
Milli tenisçi Bora Şengül yarın çiftler kategorisinde takım arkadaşı  Hong Kong’dan Ki Lung Ng ile Avustralyalı Chen Dong-Tai Sach ikilisine karşı ilk  maçına çıkacak.
 

HABER ÖNERİLERİ

Türk mühendislerden Bakü'ye müthiş stat!

İki çocuğunu öldürdü! İntihar etti

Voleybol futbolla birleşince...

Fenerbahçe'yi yasa boğan ölüm

Atletizm Federasyonu 2017 Ödül Gecesi düzenlendi

Rıza Kayaalp: İlk kez madalya alamadım, nazarlık olsun

Sahadan çekilen takımı Bakan Bak ikna etti

Federasyon seçimlerinde usülsüzlük iddiası!

Yasmani Copello Escobar madalyasını aldı

Belçikalı olimpik sporculara seks uyarısı