Batuhan Eruygun, 14 saniyenin altına inen ilk sporcu oldu

Bursa'da başlayan Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda Batuhan Eruygun, 110 metre engelliyi Türkiye atletizm tarihinde 14 saniyenin altında koşabilen ilk atlet oldu.

08.07.2018 Pazar 21:44
Güncellenme: 08.07.2018 21:46
Bu yıl Balkan Salon şampiyonluğu kazanırken 60 metre engelli rekorunu yenileyen Batuhan Eruygun, açık havada da büyükler rekorunu ele geçirdi. Milli atlet, Bursa'daki Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda 110 metre engelliyi Türkiye atletizm tarihinde 14 saniyenin altında koşabilen ilk atlet oldu. Batuhan Eruygun, Bursadaki Türkiye Şampiyonasında 110 metre engelli seçmesinde 14.10luk bir derece yaparken, finalde 13.99 ile rekorun sahibi oldu. Eruygun, 13.99luk derecesiyle Türkiye şampiyonu olduğu gibi 2011den kalma Çağlar Kahramanoğluna ait eski rekoru da ele geçirdi.
 
Demirören Haber Ajansı'na (DHA) konuşan Batuhan Eruygun, yıldız gençlerde de ilk 13 saniye koşan isim olduğunu belirterek, "Ayrıca daha önce de 60 metre engellide 8 saniyenin altına ilen ilk Türk sporcu oldum. Önümüzde Avrupa şampiyonası var. Bundan sonra ilk hedefim Avrupa barajı olan 13.85'i geçerek şampiyonaya katılmak" dedi.
 
TV programı olan Survivor'a da katılan Batuhan Eruygun, çok fazla antrenman şansı bulamamasına karşın bu başarıyı elde ederken, 2 kez de kanseri yenmesiyle de başarı hikayesini perçinledi.
 
Daha önce Türkiye rekoruyla birlikte Balkan Şampiyonu olarak Türkiye'ye ilk ve tek altın madalyayı getiren Batuhan Eruygun, 22 Temmuz'da Balkan Şampiyonası'nda da Türkiye'yi temsil edecek.

HABER ÖNERİLERİ

WBC, Avni Yıldırım'ın itirazını kabul etti

Belçikalı olimpik sporculara seks uyarısı

Kırkpınar'da şok!

Deniz Selin Ünlüdağ, Avrupa Şampiyonu oldu

A Milli Kadın Hentbol Takımı, İspanya'ya 22-17 yenildi

Bakan Kasapoğlu'ndan milli karatecilere tebrik

İbrahim Çolak'tan gümüş madalya