Anadolu Efes'ten anlamlı eğitim projesi

Anadolu Efes Kulübü ile meyve şirketi Anadolu Etap'ın ortaklaşa gerçekleştirdiği misafir işçi çocukların (MİÇO) eğitimine yönelik programa katılanlar sertifikalarını aldı.

22.07.2017 Cumartesi 11:52
Güncellenme: 22.07.2017 11:54

Anadolu Efes Kulübü ile Anadolu Etap'ın, THY Avrupa Ligi'nin sosyal  sorumluluk programı One Team çerçevesinde misafir işçi çocukların eğitim ve  gelişimi amacıyla gerçekleştirdiği güç birliğine, yaşları 10-14 arasında değişen  61 çocuk katıldı.

Program çerçevesinde Balıkesir'de bulunan Tahirova çiftliğinde  sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende çocukların sertifikalarıyla  madalyalarını Anadolu Efes Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan ve lacivert-beyazlı  takımın oyuncusu Birkan Batuk verdi. Özilhan, çiftlikte bulunan kreşi de gezerek  çocuklarla bir araya geldi.

Organizasyon sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan  Özilhan, Avrupa Ligi One Team projesinin kendileri için çok önemli olduğunu  belirterek, "Anadolu Efes olarak her zaman yer almak istiyoruz. Ödüller de  aldık." dedi.

Anadolu Etap'ın faaliyette bulunduğu 7 çiftlikte yaklaşık 2 bin  kişinin çalıştığını vurgulayan Özilhan, "Bunların çocukları Şanlıurfa'dan ve  civarından geliyor. Bunların yetiştirilmesi, zamanı boşa geçirmemeleri, topluma  katkı vermeleri için de Anadolu Efes Kulübü ve Anadolu Etap olarak her türlü  gayreti gösteriyoruz. Büyük emek veriyorlar. Onlara teşekkür ediyorum. Temennim,  birçok kulübün, müessesenin bu tip faaliyetlerde bulunup Türkiye'nin kalkınmasına  da katkıda bulunmaları." ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz ise Anadolu Etap ile güç  birliği yaparak gerçekleştirdikleri proje ve One Team programı konusunda, "One  Team projesiyle 12 bin çocuğa doğrudan veya dolaylı şekilde ulaştık. Çocuklar 8  haftalık bir programla eğitim aldı. Çiftliklerde çalışan işçilerin çocuklarına 8  hafta boyunca basketbol aracılığıyla eğitim verdik." değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Etap Genel Müdürü Demir Şarman da MİÇO projesiyle tarım  sektöründe bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Şirket olarak faaliyet gösterdikleri çiftliklerde taşımalı eğitimle  çocuklara kesintisiz eğitim olanağı sunduklarını vurgulayan Şarman, şunları  söyledi:

"Anadolu Etap olarak faaliyetlerimizin bütününde sosyal, ekonomik ve  çevresel sürdürebilirliği en önemli değerlerimizden biri olarak görüyoruz. Bu  değerlerimiz doğrultusunda en büyük yatırımımızı toprağa, çiftçilerimize ve  çocuklarına yapıyoruz. Bu yıl Anadolu Efes Kulübü iş birliğiyle One Team  projesinin bir parçası olduk. Çiftliğimizde açtığımız kreşlerde eğitimlerine  devam eden 61 çocuğumuza basketbolla yeni perspektifler kattık."

MİÇO'lar basketbol ruhunda buluştu

Avrupa Ligi'nin basketbol aracılığıyla toplumları geliştirmeyi  hedefleyen sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında genç nesiller için  eğitim ve sporu birleştiren Anadolu Efes, geçen sezondaki çalışmalarını Anadolu  Etap'ın Balıkesir ve Çanakkale çiftliklerinde gerçekleştirdi.

Lacivert-beyazlı kulüp, haziran ve temmuz aylarında düzenlenen 8  haftalık program boyunca MİÇO'lar basketbolun ruhuyla odaklanma, çabuk ve doğru  karar alma, göz teması ile iletişimin önemi, kişisel beceri geliştirme, spor  kültürü, hızlı problem çözme, sağlıklı beslenme ve takım olma bilinci gibi  konularda eğitim aldı.

 

HABER ÖNERİLERİ

Galatasaray'dan Beşiktaş'a gidiyor!

‘Dev adamlar’ en zor grupta

Umut Doğu’dan yükselir

İşte Fenerbahçe'nin yeni sponsoru!

Curry'den 3 periyotta 45 sayı

Işıl Alben: 'Vatan bütündür, bölünemez'

Bahçeşehir Koleji'nde Süper Lig heyecanı

Banvit'in başına Ahmet Gürgen getirildi

Yıldız oyuncu Fenerbahçe'ye transferini açıkladı!

Fenerbahçe Doğuş transferi açıkladı