Ali Can

tüm yazıları
e-posta gönder

Çifte kupa neden olmasın!

06.05.2016 Cuma

KUPADA finalin adı resmileşti: F.Bahçe-G.Saray. Yarı finalin 2. ayağı formalite de olsa dün, forma şansını az bulan oyuncular sahadaydı. 3-0’ın verdiği özgüvenle ayak bastılar Kadıköy’ün çimlerine. Kadroda doğal olarak rotasyon vardı. Kaldı ki, şampiyonluk yolunda kalan 3 maçın var ve zaten istediğini ilk maçta almışsın. Bu yüzden izlemesi sıkıcı maçların en tepesindeydi F.Bahçe-Konya karşılaşması. 2 gol attılar, daha da atabilirlerdi.

F.BAHÇE adına oturan futbol anlayışı bir kez daha devam etti. Volkan Şen, ne zaman vitesi artırsa takım coşuyor ve gol geliyor. Haftalardır kaçırdığı goller yüzünden bunalıma giren milli oyuncu saha içinde o kadar rahat ki, yürüyüşü bile değişmiş. Ama aynı rahatlık Diego’da yok. Tepkilerden sonra kendine gelemedi. Performansıyla dikkat çeken bir isim daha vardı, o da Brezilyalı kaleci Fabiano. Çıktığı topları aldı ve hızlı oynamaya gayret etti. Üst üste oynasa belki bir şeyler oldurdu ancak Volkan’ı kesecek kıvama henüz gelemedi.
 
TEŞEKKÜRLER KONYA
 
GELELİM Konya’ya. Bu sezon zaten beklentilerin üzerine çıktılar. Aykut hoca rakipleri Beşiktaş’ken sanki Türkiye Kupası değil Devler Ligi demişti. Bir Anadolu takımın kupayı kazanmasını çok zor bir ihtimal olarak görüyordu. Haklıydı. Beşiktaş’ı eledi, karşısına F.Bahçe çıktı. Finale gitse rakip G.Saray’dı. Tabii ki rakipler güçlü diye pes edemezsiniz. 
 
İLK maçta dolu tribünler önünde o kadar motive olmuşlardı ki, kalecinin “Kaya” gibi duramaması ve gelen mağlubiyet kupa rüyasını o gün bitirmişti. Kattıkları renk için Türk futbolu adına Konyaspor’a teşekkür etmek lazım. 
 
FİNALDE ne mi olur? F.Bahçe için ‘esas oğlan’ lig kupası olsa da kaçan şampiyonluk hüsrana yol açar düşüncesine takıldım. Elde kalan tek kupa daha değerli olur fikrindeyim. Sezon başından beri çok şey beklenen F.Bahçe her 2 kupayı da alabilir. İşte o gün bayram olur. G.Saray ise kötü günlere dur demek için varsa yoksa kupa diyecek. Arena’da iki takım yenişemedi ama finalde mutlak bir kazanan çıkacak…

Yazarın Önceki Yazıları

12.10.2018

Bir halının yaptığına bak

11.07.2017

Panik yok!

25.06.2017

O mesaj RvP'ye!

01.12.2016

10 kişiyle bu kadar!

06.05.2016

Çifte kupa neden olmasın!

26.02.2016

Luis Nani’ye rağmen!

10.02.2016

Rakibi ciddiye almak!

11.11.2015

Alex gerçeği

16.07.2015

Defans da şart!

13.07.2015

Pereira aldığı riskin farkında
daha fazlası...