Ali Can

tüm yazıları
e-posta gönder

Beni aleme madara ettiniz!

31.05.2013 Cuma
Eğer F.Bahçe muhabiriyseniz her söylenen sözün arkasında mutlaka ‘derin’ konular olduğunu bilmeniz gerekir. Teknik direktör olarak Aykut Kocaman’ın 3 yıllık çalışma sürecinde taktiğine kafa yorduk, duygularını anlamaya çalıştık. Andre Santos’la başlayan, Alex’le biten oyuncu krizlerinde “Bu takımın içi çok karışık” dedik. Evet öyleydi. Alex gibi efsane bir oyuncu takımdan ayrıldığında nasıl da sallamıştı hatırlayın. Kocaman geriye dönüp bir kez bile yanıt vermedi.

Emre, Bursa maçının soyunma odasında hocasına kafa tuttu, özrünü diledi, geri döndü. Kaldı ki medyaya yansımayan daha nice konular da vardı. Kocaman’ı anlamak için saçlarına bakmanız yeterli. 3 Temmuz gününden itibaren duygularını içine atan, yalnız kalan genç teknik adam bildiğiniz yaşlandı. Başkan takıma soyunma odasında fırça attı, zoruna gitti, maçları sabote eden oyuncu grubuyla karşılaştı hepsini dize getirdi.

Son 6 ayda nihayet kendini sevdirmişti ki bu sefer de yaşadıkları ağır geldi. Devre arası istifa edip geri dönüğünde “Sezon sonu için hesaplaşacağım” demişti. Dediğini de yaptı. F.Bahçe Avrupa’da kupa kazansaydı, dönüşünde istifayı basacaktı. Türkiye Kupası’nı aldı düşünmek için inzivaya çekildi. Gel-gitleri son dönemde çok fazla yaşadı. Oyuncularına verdikleri mücadeleden dolayı hem teşekkür etti, hem de isyan. Karabük maçının ardından öyle bir cümle kurdu ki, ruh hali her şeyi özetledi. Maç sonrası yenilen yemekte, “Tek isteğim basit oynamanızdı, beni aleme madara ettiniz.”

KOCAMAN YALNIZLIK!

Giderayak kendini daha fazla tutamadı Kocaman. İçinde “Yine kalsam mı?” duyguları varken başkan bu duyguları da öldürdü. 1 ay öncesindeki buluşmada sezon planlaması yapılırken Yıldırım’ın, “Çok para harcadık, artık bu kadar fazla bonservis ücretleri vermek istemiyorum” sözünü üzerine o kadar aldı ki yine gardı kırılmıştı hocanın. İstifası her zaman cebindeydi Aykut Kocaman’ın. Ama ne olur insanları kandırmayın artık. Hani bu takımda başkanın sözüyle KOCAMAN yürekler vardı, hani her zaman hocanızın arkasındaydınız. Kızmıştınız ‘Kocaman yalnız kalıyor’ haberlerine. Meğer hiç dostu yokmuş. Ne taraftara ne de yönetime kendini sevdiremeden ayrıldı. Kimileriniz “Alex’in ahı tuttu” da diyebilir, ama Kocaman, Alex gibi arkadan konuşmaz!

Yazarın Önceki Yazıları

12.10.2018

Bir halının yaptığına bak

11.07.2017

Panik yok!

25.06.2017

O mesaj RvP'ye!

01.12.2016

10 kişiyle bu kadar!

06.05.2016

Çifte kupa neden olmasın!

26.02.2016

Luis Nani’ye rağmen!

10.02.2016

Rakibi ciddiye almak!

11.11.2015

Alex gerçeği

16.07.2015

Defans da şart!

13.07.2015

Pereira aldığı riskin farkında
daha fazlası...