Ali Can

tüm yazıları
e-posta gönder

Emre’yle bir taşla birkaç kuş vuruldu

02.02.2013 Cumartesi
Yaşadığı nakit sıkıntıdan dolayı transferde geç davranan ve G.Saray’ın Sneijder ile Drogba hamlesiyle bir anda atağa geçen sarı-lacivertli yönetim Emre, Ziegler ve Webo’yu renklerine katarak transferi şimdilik tamamladı. 3 güne sığdırılan bu 3 transferden en çok Emre tüm camiayı kenetleyen isim oldu. Kendisine de teklif geldiğinde sürpriz yaşayan Emre hiç düşünmeden teklifi kabul etmişti. Aslında herkesin Belhanda ismine kilitlendiği anda bitmek tükenmek bilmeyen istekler üzerine yeni başlayan Emre girişimi hız kazanmış oldu.

AYKUT Kocaman “Belhanda genç ve yetenekli ancak uygun fiyat olursa alalım. Eğer Emre gelecekse Belhanda olmasa da olur. Ayrıca Salih gibi F.Bahçe’nin geleceği olan bir oyuncunun önünü kapatmak istemiyorum” sözleriyle genç oyuncuyu da düşündüğü ortaya çıktı. Kocaman’ın Emre ile Belhanda’yı karşılaştırmasının altında yatan sebep oynadığı mevkii. Belhanda 10 numara olarak istenilen listedeki tek isimdi. Bu tercih olmadığına göre Emre, eski takım arkadaşı Alex’in bölgesinde oynayacak en güçlü oyuncu olarak öne çıkmış oldu. Yani forma numarası 25 ama bölgesi 10 numara.

DENGELER DEĞİŞECEK

EMRE’NİN katılması demek takım içinde de dengelerin değişmesi demek. Lider karakterdeki oyuncu takımdan ayrılmadan önce kaptan yardımcısıydı. Volkan her ne kadar resmi kaptan olsa da bu kaptanlığı Emre’ye devredeceği takım içinde en çok konuşulan konu oldu. Emre’nin taraftar gruplarıyla arası da iyi olduğu için bundan sonraki maçlarda tribün desteğinin de artması bekleniyor. Anlayacağınız F.Bahçe, Emre transferiyle bir taşta birçok kuş vurmuş oldu.

Takım oyuncusu olduğu için Ziegler

ZIEGLER de tıpkı Emre gibi taraftarın unutmadığı bir isim. Sezon başı Kocaman, “Sen rahat ol biz seni alacağız ancak kulübünle sen de temasa geç” demişti. Juventus dirençli çıkınca Lokomotiv Moskova’ya verilen Ziegler ne takıma ne de takım arkadaşlarına alışabildi. “Bana arkadaşlarım Lokomotif için ne o tren mi? diye takıldılar. Şehire de alışamadım. Saha dışında görüştüğüm takım arkadaşım bile yoktu. Saha dışında iletişim kuramadığınız insanlarla saha içinde nasıl anlaşırsınız. Buradaki sıcaklığı hep karşılaştırdım. İstanbul’a giriş yaptık pasaportumu uzattım görevli polis pasaportuma bakmadan benimle fotoğraf çektirdi” diyerek aylardır bu anı beklediğini ifade etti.

YİNE Santos da gelecek isimler arasındaydı ancak Kocaman, Santos mu, Ziegler mi derken İsviçreli oyuncuyu ‘saha içinde sorumluluğu daha fazla alıyor ve takım oyuncusu’ kriteriyle takıma tekrar kazandırdı. Ziegler, Beşiktaş ile temas başladığında da Kocaman’a arayarak fikir bile danışmıştı.

Webo, Niang’a ağır bastı

GELELİM Webo’ya. Belediyeli oyuncuyla sezon başında ilk görüşme olmuştu ancak Bienvenu gitmeyi kabul etmeyince kontenjandan dolayı Webo askıya alınmıştı. Ancak 6 ay boyunca sürekli takip edildi ve nihayetinde F.Bahçe formasını sırtına geçirdi. Bu zaman diliminde 3 Temmuz sürecinde takımdan ayrılan Niang da gündeme geldi. Herkesin memnun olduğu ve performansına laf söylemediği Niang, F.Bahçe’deyken kaval kemiği sakatlığından dolayı 2 aya yakın forma giyememişti. Ayrıca Katar Ligi’nde de fazla oynamayan Senegalli oyuncunun son durumuyla ilgili gelen bilgiler tatmin edici olmayınca Pierre Webo daha ağır bastı.

Yazarın Önceki Yazıları

12.10.2018

Bir halının yaptığına bak

11.07.2017

Panik yok!

25.06.2017

O mesaj RvP'ye!

01.12.2016

10 kişiyle bu kadar!

06.05.2016

Çifte kupa neden olmasın!

26.02.2016

Luis Nani’ye rağmen!

10.02.2016

Rakibi ciddiye almak!

11.11.2015

Alex gerçeği

16.07.2015

Defans da şart!

13.07.2015

Pereira aldığı riskin farkında
daha fazlası...