"Başka transfer düşünmüyoruz"

"Bu sezon iyi bir takım kurduk. Birbirimizle zaman geçirmeye ihtiyacımız var"

24.08.2017 Perşembe 23:11
Güncellenme: 24.08.2017 23:14
Galatasaray Kulübü Basketbol Genel Menajeri Ömer  Yalçınkaya, erkek takımında iyi bir kadro kurduklarını belirterek, uyum için  birlikte zaman geçirmeye ihtiyaçları olduğunu söyledi.
 
Ömer Yalçınkaya, GSTV'de yaptığı açıklamada, 28 Ağustos Pazartesi günü  kamp çalışmaları için İtalya'nın Bormio kasabasına A Milli Takım'daki Göksenin  Köksal haricinde tam kadro gideceklerini belirterek, "Yaklaşık iki haftadır  çalışmalar başladı. Bu sezon iyi bir takım kurduk. Birbirimizle zaman geçirmeye  ihtiyacımız var. İtalya'da bir hafta idman yaptıktan sonra eylül ayının 3'ünde  Cantu, 4'ünde Ulm, 5'inde Torino, 8'inde de Milano ile hazırlık maçları  yapacağız. 9 Eylül'de ise İstanbul'a döneceğiz." diye konuştu.
 
Galatasaray Odeabank olarak sezon öncesi bütün hazırlıkları yaparak,  lige kuvvetli gireceklerini anlatan Yalçınkaya, "Hazırlık maçları ve kamplar,  takımın birbirine alışması için süreyi azaltıyor. Hazırlık aşamasında iyi  takımlarla karşılaşmamız bizim için önemli bir faktör. İtalya kampını bitirdikten  sonra Fransa'da geleneksel bir turnuvaya katılacağız ve orada da ciddi rakiplerle  hazırlık maçları yapacağız." ifadelerini kullandı.
 
"Başka transfer düşünmüyoruz"
 
 Ömer Yalçınkaya, transfer çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi.
 
Sarı-kırmızılı takımın genel menajeri, "Türk veya yabancı oyuncu  olarak başka bir transferi şu aşamada düşünmüyoruz. Göksenin, Ege, Emir, Mehmet  gibi tecrübeli Türk rotasyonuna sahibiz. Serkan, Erol, Abdül gibi genç  oyuncularımız var. Ege'nin bu sene ciddi süreler alacağını düşünüyorum. Bu  sürelerin artması biraz da kendisine bağlı." değerlendirmesinde bulundu.
 
 "Kadın takımı için Avrupa Ligi'ne yakışan bir kadro kurduk"
 
Ömer Yalçınkaya, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda mücadele edecek kadın  takımında, FIBA Avrupa Ligi'ne yakışan bir kadro kurduklarını anlattı.
 
Şu ana kadar 8 transfer yaptıklarını vurgulayan Yalçınkaya, şunları  kaydetti:
 
"FIBA Avrupa Kupası'nda başarıya ulaşmak için yeterli bir kadromuz  var. Normal sezondaki grubumuz da iyi. İyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz. Kadın  takımımız geçen sezon genç oyuncuların da katılımıyla üstüne düşeni yaptı. Bu  sene ise Avrupa Ligi'ne yakışan bir kadro kurduk. Geçen sezonun önemli  oyuncularımızdan Moriah Jefferson yaşadığı sakatlık sebebiyle 6 ay sahalardan  uzak kalacak. Onun yerine bir transfer yapacağız. Şu anda 8 transferimiz var.  Genç oyuncularımızdan vazgeçmeyerek bölgesel ligde Galatasaray Gelişim Takımı'nı  kurduk. Antrenörlüğünü de Efe Güven yapacak. Genç oyuncuların fazla maç yapması  onların tecrübelenmesini sağlayacak."
 
Genel menajer Yalçınkaya, bu sezon erkek takımının maçlarının Sinan  Erdem Spor Salonu, kadın takımının karşılaşmalarının ise Ahmet Cömert Spor  Salonu'nda oynanacağını belirterek, hem erkek hem de kadın takımı maçlarında  geçerli olacak tek kombine kart satışı planladıklarını aktardı.
 

HABER ÖNERİLERİ

İşte Fenerbahçe'nin yeni sponsoru!

Abiş Hopikoğlu: "Önümüzde iki tane engel var"

Furkan 40 sayı attı, Cedi double-double yaptı

Tyler Honeycutt polisle girdiği çatışma sonucu hayatını kaybetti

LA Lakers LeBron James'i resmen açıkladı

TBF'den 15 Temmuz mesajı!

Fenerbahçe finale yükseldi!

Kuralar çekildi!

Hatay BŞB'den farklı açılış

Ufuk Sarıca, Semih Erden transferini açıkladı