"Basit hatalar sonucu belirledi"

Sarıca: Maçın içinde telaşlı olduğumuz, çabuk oynama ile telaşı karıştırdığımız anlar vardı.

01.09.2017 Cuma 23:59
Güncellenme: 02.09.2017 00:06
2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası D Grubu ilk maçında  Rusya'ya 76-73 yenilen A Milli Basketbol Takımı'nda başantrenör Ufuk Sarıca,  sahadaki telaşlarından kaynaklanan basit hataların sonucu etkilediğini söyledi.
 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda  bulunan Ufuk Sarıca, hazırlık dönemindekinden daha farklı bir basketbol  oynadıklarını belirterek, "Buna rağmen oyunun içindeydik. İkinci yarıda  kazanabileceğimiz noktaya da geldik. Maçın içinde telaşlı olduğumuz, çabuk oynama  ile telaşı karıştırdığımız anlar vardı." dedi.
 
Sarıca, ilk yarıda saha içinde yeterli paylaşımı yapamadıklarını  vurgularken, şunları söyledi:
 
"İkinci yarıda oyuna dengeyi getirdik. Rakibe yaptırdığımız 24 top  kaybı, bizim 15 top çalmamız çok önemli. Maç yakın gidiyordu ancak fırsatları  değerlendiremedik. Semih Erden ve Sinan Güler dışında tecrübeli oyuncumuz az.  Yetenekli genç arkadaşlarımız var ama heyecanlanmaları ve basit hatalar  yapmalarını normal karşılayabiliriz. Sonuçta bir turnuva oynuyoruz. Bugün  kazansak çok önemliydi ancak sonunda nerede olduğunuz daha önemli. Rusya  karşısında bir iki topa maçı çevirebilirdik. Önümüzdeki maçlarda daha iyisini  yapabiliriz."
 
Öte yandan, maçın İtalyan hakemi Manuel Mazzoni'nin yönetimine tepki  gösteren Sarıca, "İtalyan hakemin çaldığı düdükleri abes karşılıyorum. Bugün  Sırbistan-Letonya maçını izledim, çok daha sert geçti. Bizim maçta çalınan 40  faulü anlamsız buluyorum." ifadelerini kullandı.
 
Milli oyuncu Semih Erden ise ilk maçlarını kazanamamış olmaktan ötürü  üzüldüklerini aktararak, "Biraz heyecan ve yaptığımız fazla top kaybı vardı, İyi  oynadığmız bu maçı kazanmak istiyorduk ama olmadı. Şimdi bu maçı unutacağız.  Yarınki Büyük Britanya karşılaşmasında daha iyi olacağımıza eminim."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Rusya cephesi
 
Rusya Milli Takımı Başantrenörü Sergey Bazarevich, Türkiye karşısında  kazanmayı hak eden bir oyun ortaya koyduklarını kaydetti.
 
Türkiye'nin önemli oyuncularının artık milli takımda olmadığını ve yaş  ortalaması genç bir takımla mücadele ettiklerini aktaran Bazarevich, "Sahada çok  güzel bir mücadele vardı. İyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Aleksei Shved ve  Timofey Mozgov, bize galibiyet için yeterli sayıyı üretti. Hızlı hücumlardan çok  sayı yedik ama telafi etmesini bildik. Turnuvaya galibiyetle başlamak önemli."  diye konuştu.
 
Rus oyuncu Aleksei Shved ise iki takımın da sonuna kadar mücadele  ettiğini ve maçı bırakmadıklarını anlatırken, milli basketbolcu Cedi Osman'ın  performansıyla ilgili yöneltilen soruya ise, "O çok önemli bir basketbolcu ve 3  farklı pozisyonda oynayabiliyor." yanıtını verdi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Barcelona, James Nunnally'i istiyor!

Türkiye, Avrupa Şampiyonası'nı beşinci tamamladı

Yıldız isim polislerle çatışmaya girdi! Hayati durumu...

Yıldız oyuncu Fenerbahçe'ye transferini açıkladı!

Fenerbahçe transferi resmen açıkladı!

Oktay Mahmuti açıkladı! Beşiktaş...

Nemanja Bjelica NBA'de kaldı

Ünlü oyuncu Kıbrıs açıklarındaki faciada mültecileri kurtardı

Aziz Yıldırım hakkında hapis istemi!

Fenerbahçe Doğuş Grubu'yla anlaşmanın sona erdiğini açıkladı!