81 ilde "Son Sürat" uygulaması!

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş ve Trafik Daire Başkanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ekiplerince, kural ihlali yapan motosiklet sürücülerine yönelik "Son Sürat" uygulaması gerçekleştiriliyor.

12.10.2017 Perşembe 17:12
Güncellenme: 12.10.2017 17:21
AA

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ve Trafik Uygulama ve Denetleme Daire  Başkanlığının koordinesinde, 81 il emniyet müdürlükleri ve Jandarma Genel  Komutanlığı ekipleri tarafından genel asayiş, trafik ve kamu düzeninin sağlanması  amacıyla motosiklet sürücülerine yönelik Türkiye genelinde "Son Sürat" adı  verilen uygulama yapılıyor.

Uygulama ile çalıntı ve aranan motosikletler, aranan şahıslar, motosikletlerin trafiğe uygunluğu ve sürücülerin kural ihlali yapıp yapmadığı denetleniyor.

Polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinde oluşturulan 4 bin 315  noktada, 6 bin 873 ekipteki 25 bin 247 personelin katılımıyla yapılan uygulamada,  motosikletlerin plaka, sigorta, ruhsat, şasi numaraları ile gizli bölmeleri  kontrol edilirken, sürücülerinin ise kimlik bilgileri sorgulanıyor.

Çalıntı ve herhangi bir eksiği bulunan motosikletler trafikten men edilirken, kask takmayan ve eksik evrakları bulunan çok sayıda sürücüye de para  cezası kesiliyor.

HABER ÖNERİLERİ

YPG’ye 2018’de 500 milyon $’lık silah daha

Afrin operasyonuna Rus engeli!

Ceyhan eski Belediye Başkanı Alemdar Öztürk gözaltına alındı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: En sert biçimde kınıyoruz

Bilirkişiden Jet Fadıl'a: Şirketin içini boşalttı!

Nusaybin kırsalında sokağa çıkma yasağı

Kanal sahibi gözaltına alındı

Fransız yazar Benard: 'Türkiye soykırım yapmamıştır'

Son bir haftada 7 terörist etkisiz hale getirildi

FETO'nün medya yapılanmasında savcı 3 kişiye müebbet istedi