51 metre yüksekte can pazarı

Ümraniye'de bir inşaatta çalışan vincin bakımı için gelen teknisyenin kolu çalışma sırasında halata takılarak koptu. Kopan kol aşağı düşerken 51 metrelik vinçte mahsur kalan yaralıyı itfaiye yaklaşık 1 saat süren çalışmaları sonucu kurtardı.

07.10.2017 Cumartesi 15:49
Güncellenme: 07.10.2017 15:51
DHA
Olay saat 12.00 sırlarında Tatlısu Mahallesi Şahin Caddesi'ndeki bir inşaatta meydana geldi. İnşaatta bulunan vincin bakımı için gelen ekipten Şakir Toğaçar, 51 metrelik vincin üzerine çıktı.Toğaçar, vinç üzerinde bakım çalışması yaptığı sırada kolu bir anda halata takılarak koptu.
 
KOPAN KOL BUZDOLABINA KONDU
 
Vincin üzerinde acılar içinde kalan teknisyenin yardımına inşaatta çalışan işçiler koştu. Kopup yere düşen kol hemen alınarak inşaata buluna konteynerdeki buzdolabına kondu. İşçiler hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine Dudullu ve Kadıköy itfaiye grubundan merdiven aracı istendi.
 
İTFAİYENİNİ MERDİVEN ARACIYLA İNDİRİLDİ
 
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri hemen merdiven aracını açtı. Kadıköy itfaiye grubun 60 metrelik merdiven aracına binen  itfaiye ve sağlık ekipleri vinçteki yaralıya ulaştı. İlk müdahalesi vinç üzerinde yapılan yaralı daha sonra aşağıya indirildi. 1 saat süren çalışmalar sonucunda Toğaçar, kopan koluyla birlirte ambulansla hastaneye götürüldü.
 
ARKADAŞLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
 
Olayı gören mesai  arkadaşları sinir krizi geçirerek gözyaşlarına boğuldu. Hastaneye kaldırılan yaralının hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

HABER ÖNERİLERİ

'Ablamla yattım eniştemle kalktım' demişti! Gizli kamera görüntüsü ortaya çıktı

Hastanede şok! Doktorun başında parke taşı parçaladı

Kayıp manavın cesedi, bacakları kesik halde ırmakta varilde bulundu

Havada hareketli dakikalar! Motoruna kuş çarpan uçak...

Karısı evden attı çırılçıplak sokakta kaldı

İstanbul'da şoke eden olay! Annesini öldürdükten sonra...

Kadınlar trafiği birbirine kattı

Yaylada mahsur kaldılar!

Küçük kızın pijamasındaki iğrenç detay sapık babayı ele verdi!

Amerika’dan tatile gelen model İstanbul’da camdan düştü!