2020-2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? Çocuğum hangi okula gidecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, eylül ayında ilkokula başlayacak çocuklar için yaz okulları açılıyor. Bu kapsamda eylül ayında ilkokula başlayacak ancak ana sınıfına devam etmemiş çocukların ilkokula hazırlanmaları amacıyla yaz okulları açılabilecek. Peki, 2020-2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? Çocuğum hangi okula gidecek diyen aileler için işte MEB ilkokul kayıtları ile ilgili merak edilenler...

29.06.2020 Pazartesi 15:13
Güncellenme: 29.06.2020 15:28
Milli Eğitim Bakanlığı corona virüs nedeniyle eğitimi uzaktan eğitim uygulamasıyla tamamladı. Ancak bu yıl anaokullarına giden 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında 1. sınıfa nasıl geçecek öğrenciler için sürecin nasıl işleyeceği konusu merak ediliyor. Peki, 2020-2021 İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? Çocuğum hangi okula gidecek sorusunu soran veliler için işte MEB ilkokul kayıtları ile ilgili detaylar...
 
MEB OKUL ÖNCESİ YAZ OKULLARI NE ZAMAN AÇILACAK?
 
Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) 81 ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı sene sonu iş ve işlemlerine ilişkin yazı gönderildi. Yazıda, daha önce 19 Haziran'a kadar açık tutulan okul öncesi eğitim kurumlarına ilişkin yeni bir gelişmeye yer verildi. Bu kapsamda eylül ayında ilkokula başlayacak ancak ana sınıfına devam etmemiş çocukların ilkokula hazırlanmaları amacıyla yaz okulları açılabilecek. Bunun yanında okul öncesi eğitime devam etmiş çocuklar için de yaz kulüpleri düzenlenecek. Velilerin yazılı talepte bulunmaları halinde bu öğrencilerin de sınıf tekrarı yapabilmelerine imkan sağlanacak.
 
2020-2021 İLKOKUL KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? 
 
Corona virüs nedeniyle ana okullarına devam edemeyen öğrenciler için yaz okulu açılması ile ilgili gelişmenin ardından pek çok veli de eylül ayınca açılacak okulların kayıt tarihlerini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı eylül ayında açılacak okullar için kayıt tarihlerini henüz açıklamadı. 
 
ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?
 
İlkokula başlama yaşı hakkında detayları merak eden vatandaşlar, "2019-2020 Öğretim Yılı Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçları" ekranını kullanabilecek. Veliler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete konulacak e-kayıt sistemi üzerinden, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kayıt sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılacak e-Kayıt sisteminin aktif olacağı tarihler henüz belli olmadı. 
 
E OKUL KAYIT SORGULAMA EKRANINI İÇİN TIKLAYIN
 
İLKOKULA BAŞLAMA YAŞI NASIL HESAPLANIR?
 
İlkokula başlama yaşını, aşağıdaki otomasyon üzerinden doğum tarihini girerek kolayca öğrenebilirsiniz.
 
MEB YAŞ HESAPLAMA MODÜLÜ İÇİN TIKLAYIN
 

HABER ÖNERİLERİ

MEB'den flaş karar! Değişti, tarih öne çekildi; 7, 8, 11 ve 12. sınıflar ile...

MEB'den son dakika kararı! Uygulama değişti, tüm okullarda artık...

MEB'den flaş kararı! Uygulama değişti, tüm okullarda artık...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 18 milyon öğrenci için harekete geçti! Yarın...

Cuma günü karne alınacak mı? 2. Dönem karneleri ne zaman alınacak, 18 Haziran mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti! Yaz tatilinde 5,5 milyon öğrenci...

MEB'den flaş karar! Resmen duyuruldu, 40 gün ve 31 saat...

Telafide Ben de Varım başvuru süreci! Telafi eğitimi ne zaman başlıyor, telafi eğitimi başvurusu nasıl yapılır?

Yarın karneler saat kaçta dağıtılacak? Yarın karneler nasıl alınacak, okuldan mı alınacak e-okuldan mı verilecek?

2021 LGS soru kitapçığı yayınlandı! İşte 2021 LGS Sayısal ve Sözel cevap anahtarları!