'Turizmde, marka ülke olalım'

Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle yatak kapasitesinin yüzde 20'sini aşmaması kaidesiyle, odaları üçüncü kişilere satma ve devretme hakkı tanınmasına turizmcilerden destek geldi.

12.07.2018 Perşembe 18:16
Güncellenme: 12.07.2018 18:28
DHA
Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle yatak kapasitesinin yüzde 20'sini aşmaması kaidesiyle, odaları üçüncü kişilere satma ve devretme hakkı tanındı. Turizmci iş adamı Turgut Torunoğulları, sektöre yönelik olumlu bir dizi çalışmanın yapıldığına vurgu yaptı.
 
 
“Turizmin 12 aya yayılması önemli bir çalışma" diyen  Torunoğlulları, Artık bu şekilde planlamaya ve düşünülmeye başlandıysa bir çözüm üretilir diye düşünüyoruz. Başka bir sorun, otellerin çok ucuz veriliyor olması. Turizmde ucuz ülke olacağımıza marka ülke olalım. Bu konuyla ilgili STK’ların da konuyu artık sesli düşünmeleri gerekir.” Torunoğulları, “Orman arazilerini bu işin dışında tutulması orman arazisine otel yatırımı yapanlar için maalesef kötü bir haber oldu” dedi.
 

HABER ÖNERİLERİ

Emekli maaşlarına yüzde 14 zam!

Gram altın fiyatında "agresif yükseliş" bekleniyor

Araç sahipleri dikkat! Bin 250 lira ceza geliyor

Elektrik mağdurları haklarını arayabilecek

Benzine bir büyük indirim daha!

Son dakika... Neredeyse bedava! Tarihi fırsat

Flaş! Yeni petrol rezervi bulundu...

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması! Rekor kıracağız

Carousel, yabancı fonla Anadolu’ya yayılacak

Hazineye ait bin 793 taşınmaz çiftçilere kiralandı