"Silahlı İHA olayı aydınlatılmalı!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “Silahlı insansız hava aracıyla siviller vuruldu” açıklamasıyla başlayan tartışma hakkında ilk kez konuştu.

11.09.2017 Pazartesi 02:30
Güncellenme: 11.09.2017 01:24

NTV’nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, olayın aydınlatılması gerektiğini söyleyerek, “Bizim isteğimiz şu, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Biz de onu istiyoruz. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar” diye konuştu.

Arslan’a haksızlık

Beştepe’deki 30 Ağustos Tebrigat Töreni’nde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elini sıktıktan sonra çekilen fotoğrafı hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, Arslan’a haksızlık yapıldığını ifade ederek, “Ben o görüntüyü izledim. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın o görüntülerde uzun süre eğilmesi söz konusu değil. O nedenle Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı radikal bir dille eleştirmek haksızlık olur” diye konuştu.

Güngör taraf oldu!

CHP lideri, “adalet yürüyüşü” ve “adalet kurultayı” için “sözde” ifadesini kullanan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ü de sert sözlerle eleştirerek, “Siyasette açıkça taraf olduğunu ifade etti. Artık onu iktidar partisinin Danıştay’daki sözcüsü olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda adım atacağız” dedi.

Referandum yanlış

2019 cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP ile ittifak yapacakları iddiasını reddeden Kılıçdaroğlu, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin yapacağı bağımsızlık referandumu konusunda ise “Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız. Referandumu doğru bulmuyoruz” değerlendirmesi yaptı.

HABER ÖNERİLERİ

ABD'nin son 'terör ordusu' açıklamasına hükümetten ilk tepki

MHP Demre ilçe yönetimi feshedildi

CHP'de Muharrem İnce de açıkladı

Başbakan Yıldırım: ABD kafa karışıklığını ortadan kaldırmalı

Son dakika... Kritik MGK sona erdi! 5 maddelik MGK bildirisi açıklandı

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: Türkiye sabrının son noktasına gelmiştir

2018'in ilk seçim anketi geldi! Bu pazar seçim olsa...

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi

Adaylığını resmen açıkladı