"Silahlı İHA olayı aydınlatılmalı!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “Silahlı insansız hava aracıyla siviller vuruldu” açıklamasıyla başlayan tartışma hakkında ilk kez konuştu.

11.09.2017 Pazartesi 02:30
Güncellenme: 11.09.2017 01:24

NTV’nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, olayın aydınlatılması gerektiğini söyleyerek, “Bizim isteğimiz şu, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Biz de onu istiyoruz. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar” diye konuştu.

Arslan’a haksızlık

Beştepe’deki 30 Ağustos Tebrigat Töreni’nde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elini sıktıktan sonra çekilen fotoğrafı hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, Arslan’a haksızlık yapıldığını ifade ederek, “Ben o görüntüyü izledim. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın o görüntülerde uzun süre eğilmesi söz konusu değil. O nedenle Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı radikal bir dille eleştirmek haksızlık olur” diye konuştu.

Güngör taraf oldu!

CHP lideri, “adalet yürüyüşü” ve “adalet kurultayı” için “sözde” ifadesini kullanan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ü de sert sözlerle eleştirerek, “Siyasette açıkça taraf olduğunu ifade etti. Artık onu iktidar partisinin Danıştay’daki sözcüsü olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda adım atacağız” dedi.

Referandum yanlış

2019 cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP ile ittifak yapacakları iddiasını reddeden Kılıçdaroğlu, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin yapacağı bağımsızlık referandumu konusunda ise “Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız. Referandumu doğru bulmuyoruz” değerlendirmesi yaptı.

HABER ÖNERİLERİ

‘O topraklar sadece Kürtlere ait değil’

Kritik Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi! Bozdağ'dan flaş açıklamalar

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti!

MGK sonrası kritik bildiri: Referandum yapılırsa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! “Tezkere çıkarsa…”

2023'te İngilizlere verilecek

SONAR Başkanı Bayrakçı: CHP'nin oyu 11 günde yüzde 9'a düşer

Kadir Topbaş'tan veda tweeti

13 yıllık başkanlık istifayla sona erdi!

Oslo belgeleri açıklandı