'O CHP'liler HDP'ye oy verdi!'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 7 Haziran 2015'teki seçimlere ilişkin, "Bir kısım CHP'de politika yapan arkadaşlarımız, aday sıralamasında olmayınca gitti HDP'ye çalıştı." dedi.

03.12.2017 Pazar 16:20
Güncellenme: 03.12.2017 16:21
MALATYA (AA) -
Partisinin Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yeşilyurt  İlçe Kongresi'nde konuşan Ağbaba, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde kentte  yaşanılanları anlattı.
 
"Bir kısım CHP'de politika yapan arkadaşlarımız, aday sıralamasında  olmayınca gitti HDP'ye çalıştı." diyen Veli Ağbaba, şöyle konuştu:
 
"Neymiş, 'CHP zaten bir milletvekili çıkarıyormuş, HDP'ye verelim  oyları'. Bunların içinde şu an delege olan arkadaşlar da var. Benim yüzüme 'Oy  vermeyeceğiz, HDP'ye vereceğiz' diyen arkadaşlar da var. Bunları söylemek  istemiyorum. Hatırlayın, otellerde toplantı yaptık, 'kendi içimizdeki bu HDP  rüzgarını nasıl kırarız' diye. Bütün ilçelerde gitmediğim, adım atmadığım köy  kalmadı. Türkiye'nin en güzel kampanyasını yaptık. Bunları hatırlayalım. Biraz da  kendi içimize bakalım."
 
Ağbaba, son günlerde başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak  üzere parti yöneticilerinin birtakım tehditlerle karşı karşıya olduğunu da iddia  etti.

HABER ÖNERİLERİ

'İYİ Parti uç noktaya doğru savruluyor' deyip, görevinden istifa etti

AK Parti'den Bahçeli'nin sözlerine yanıt

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Belki de sonları olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile telefonda görüştü

Af teklifiyle ilgili flaş gelişme! AK Parti'den yeni formül

Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Pompeo ile görüştü

Binali Yıldırım'dan ABD açıklaması: Utanç verici

Af için yanıt: Boşuna uğraşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kaşıkçı' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar