'KOBİ Değer Kredisi ekonomi için can suyu olacak'

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "KOBİ Değer Kredisi" destek paketinin, ekonomi için can suyu olacağını söyledi.

10.01.2019 Perşembe 18:23
Güncellenme: 10.01.2019 18:24
DHA
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakın açıkladığı "KOBİ Değer Kredisi" tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, destek paketinin üretim ve istihdam hayatının gücüne güç katağını belirtti ve ekledi:
 
Üretimi, hayatımızın ve ekonomimizin en önemli can damarı olan KOBİlerimizin temel sorunu olan finansman adına bugün açıklanan destek paketini, bu nedenle çok önemli ve anlamlı buluyoruz.
 
Firmalarımızın rasyonel hedefler doğrultusunda değerlendirecekleri bu imkan desteğiyle gerek üretim hayatımıza gerek istihdam hayatımıza ve de ihracatımıza değerli bir katkının oluşacağını ümit ediyoruz.
 
Bir başka boyutuyla bakacak olursak; KOBİ Değer Kredisi paketinin 2019 yılının genel ekonomik süreci içinde yılın başında açıklanmış olması da, ekonomide moral değerleri yükseltmek adına yeni yıla pozitif bir başlangıç oluşturacaktır.

HABER ÖNERİLERİ

3600 ek gösterge tamam! 1.6 milyona müjde

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! TBMM'de kabul edildi

İşsizlik maaşına yeni düzenleme!

Kart borçlularına iki müjde daha

Belenco, Güney Koreli Lotte'ye satıldı

Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor! Artık ağır kusur sayılmayacak

Evdeki gündelikçi ve bakıcının primi devletten

Doğum izni parasına da zam geldi! 7 bin 220 liraya yükseldi

Dünyanın en büyüğü... Denizle buluşuyor

47 yıldır bu uygulamayı bekliyordu