'KOBİ Değer Kredisi ekonomi için can suyu olacak'

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "KOBİ Değer Kredisi" destek paketinin, ekonomi için can suyu olacağını söyledi.

10.01.2019 Perşembe 18:23
Güncellenme: 10.01.2019 18:24
DHA
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakın açıkladığı "KOBİ Değer Kredisi" tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, destek paketinin üretim ve istihdam hayatının gücüne güç katağını belirtti ve ekledi:
 
Üretimi, hayatımızın ve ekonomimizin en önemli can damarı olan KOBİlerimizin temel sorunu olan finansman adına bugün açıklanan destek paketini, bu nedenle çok önemli ve anlamlı buluyoruz.
 
Firmalarımızın rasyonel hedefler doğrultusunda değerlendirecekleri bu imkan desteğiyle gerek üretim hayatımıza gerek istihdam hayatımıza ve de ihracatımıza değerli bir katkının oluşacağını ümit ediyoruz.
 
Bir başka boyutuyla bakacak olursak; KOBİ Değer Kredisi paketinin 2019 yılının genel ekonomik süreci içinde yılın başında açıklanmış olması da, ekonomide moral değerleri yükseltmek adına yeni yıla pozitif bir başlangıç oluşturacaktır.

HABER ÖNERİLERİ

Yarın son gün! Ceza ödememek için...

Borç yapılandırmasında son gün 1 Nisan!

İkinci el konutlar için değerleme raporu zorunlu oluyor!

Emekliye güzel haber! Bin 102 lira....

Adabank satıldı! Türk iş adamı grubu...

Yazlıkların vakti geldi

Bastonunu alan alana koştu!

Devlet katkısı arttı! Evlenene 68 bin lira

BDDK ve SPK'dan flaş açıklama: Soruşturma başlatıldı

Borcunu ailesinden gizleyenlere Yargıtay'dan kötü haber