'Kanguruları yiyin' talimatı!

Avustralya’nın sembol hayvanları olan kanguruların nüfusu insan sayısını geçince, uzmanlar çareyi ‘kanguruların avlanılarak yenmesinde’ buldu.

13.09.2017 Çarşamba 15:10
Güncellenme: 13.09.2017 15:11
Avustralyalı toprak sahipleri ve ekoloji uzmanları, kanguruların nüfusunun av yoluyla azaltılması çağrısında bulundu. Ülkedeki kanguru nüfusunun insan nüfusunun 2 katına ulaştığını belirten yetkililer, kanguruların avlanmasıyla çevreye yönelik daha büyük bir zararın engellenebileceğini savundu. Uzmanlar ülkede 'zararlı haşerat' olarak görülebilen kanguruların çitlere ve mahsüllere zarar verdiğini, çiflik hayvanlarına ayrılan gıdaları yediklerini ve zaman zaman insanlara da saldırdıklarını belirtti.
 
'İNSAN GİBİ AVLAMALIYIZ'
 
2016 rakamlarına göre ülkede yaklaşık 45 milyon kanguru yaşıyor. Bu, geçen yılın rakamlarına göre 24.13 milyon nüfusu olan kıtada yaşayan insan sayısının yaklaşık iki katı. Adelaide Üniversitesi'nden Profesör David Paton ülkenin ekolojisi için kanguru avını herkesin desteklemesi gerektiğini belirterek, "Bu hayvanları avlayacaksak, bunu insan gibi yapmalıyız. Onları çürümeye bırakmamalıyız" dedi. Öte yandan kanguru etinin yağsız ve sert olması nedeniyle mutfaklarda kanguru tercih edilmiyor. 
 
Ülkede 2010'da 27 milyon olan kanguru nüfusu, yiyeceklerin artması sonucu 6 yılda 19 milyon arttı..

HABER ÖNERİLERİ

Gizli toplantının detayları: Kerkük başkent olacak, PKK ile…

Tartışmalı referandum oylaması sona erdi! İlk sonuçlar açıklandı

Irak Başbakanı İbadi'den Barzani kararı

ABD Yüksek Mahkemesi, "seyahat yasağı" duruşmasını erteledi

Kuzey Kore'den ABD'ye "uçaklarınızı vururuz" tehdidi

ABD'den kritik Irak açıklaması!

Referandum kutlamaları erken başladı! İsrail bayrağıyla...

Suriye rejiminin yoğun bombardımanı devam ediyor

İran: Sınır kapılarını kapatmadık

ABD'den Kuzey Kore'nin savaş tehdidine yanıt!