‘Damat’a Hakan Şükür sorusu!

Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’ya hakim Hakan Şükür ve eski polis şefi Ali Fuat Yılmazer’e para transferlerini sordu. Kavurmacı “Reklam bedeli” dedi

07.12.2017 Perşembe 02:30
Güncellenme: 06.12.2017 23:58

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Kadir Topbaş’ın damadı işadamı Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü’nün de aralarında bulunduğu 21’i tutuklu 86 sanığın yargılandığı dava, sanıkların savunmalarıyla devam etti. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri’de görülen duruşmada Kavurmacı, FETÖ üyesi olmadığını, Pensilvanya’ya hiç gitmediğini, 1 milyar lira cirosu bulunan bir şirketin yönetim kurulu başkanı olduğunu, iddia edildiği gibi terör örgütüne finansman sağlamadıklarını anlattı.

Hakim tersledi

Kavurmacı’nın, “15 Temmuz’dan sonra FETÖ’cü ilan edildim. Aile şirketim FETÖ’nün finansmanı ilan edildi. Hiçbir ilgisi olmamasına rağmen kayınpederim Kadir Topbaş ile FETÖ ismi yan yana konulmak için uğraşıldı. ‘Damadı FETÖ’cü’ diye bana ve aileme iftira atıldı. Kendimi ifade edemeden suçlu ilan edildim” diye konuştu.

Bunun üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Öztürk araya girerek, “Yargılamaya dön, basın manşetleri bizi ilgilendirmiyor” uyarısı yaptı.

“Rızanur Meral hakkında bir tek yazı yazılmazken, hesap sorulmazken, yaptığı konuşmayı alkışlamayan benden hesap sorulmasını anlamadım. Günah keçisi ilan edildim. Konuşmadan sonra ilk istifa eden ben tutuklu, sözlü istifa edenler serbest” diyen Kavurmacı’ya tepki gösteren Öztürk, “Basının, kamuoyunun ne dediği bizi ilgilendirmez. Algıya değil, olguya bakarız. Savunmana devam et” dedi.

Hakim Öztürk, Kavurmacı’ya istifa için 3-4 gün beklediğini hatırlattı.

Ağabeyin neden kaçtı?

Başkan Öztürk’ün, “Sen kaçmadın, yargıya güveniyorsun ama Ahmet Said Kavurmacı (ağabeyi) neden kaçma ihtiyacı hissetti?” sorusuna sanık Kavurmacı, “Görüşmüyordum” karşılığını verdi. Ağabey Kavurmacı’nın ABD’de firari Hakan Şükür’le ortak olduğu ortaya çıkmıştı. Hakim Öztürk, MASAK raporlarında Kavurmacı’nın şirketlerinden Hakan Şükür, Ali Fuat Yılmazer gibi dava açılan şahıslara para transferleri yapıldığını, bu transferleri yapanlardan birinin Zaman Gazetesi Grup Başkanı Beytullah Demir olduğunu belirterek, bu transferler hakkında Kavurmacı’ya bilgisi olup olmadığını sordu. Sanık Kavurmacı’nın bu ödemelerin reklam bedeli olduğunu öne sürmesi üzerine Öztürk, “Kamu görevlileri finanse edilmiş” dedi.

HABER ÖNERİLERİ

PKK’yı 20 günde Münbiç’ten atarız

3 ilde dev operasyon: Çok sayıda gözaltı var

Son dakika: Bakan Soylu'dan Cemal Kaşıkçı açıklaması

Konsolosluk konutunda dikkat çeken 'kuyu' detayı

Son dakika: Peş peşe haberler geliyor! Sayı arttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pompeo ile görüşecek

Makinistin freni ölü sayısını azalttı

Jandarma ele geçirdi! 800 yıllık...

O teröristten kan donduran ifadeler: Defalarca tecavüz ettiler

29 Ekim resepsiyonu Yeni Havalimanı'nda yapılacak