'ABD'nin gerilemesine 2 yıl kaldı'

Dünyanın en büyük yatırım yönetimi firmalarından Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dalio, Amerikan ekonomisinin 2 yıl içinde gerilemesini öngördüğünü belirtti

12.09.2018 Çarşamba 20:32
Güncellenme: 12.09.2018 20:33
AA
Dalio, Bloomberg televizyonuna verdiği mülakatta, ABD ekonomisinin 2  yıl içinde gerilemesini tahmin ettiğini söyleyerek ABD dolarında önemli derecede  zayıflama görüleceğini ifade etti.
 
"2 yıl sonrası hakkında endişeleniyorum." yorumunu yapan Dalio,  öngördüğü gerilemeyle ilgili olarak, "Borç krizinden çok, dolar krizi olacak.  Daha çok siyasi ve sosyal bir kriz olacağını düşünüyorum." dedi.
 
Dalio, ABD'nin borçlanmasının artması nedeniyle yükselecek açığın,  Merkez Bankasının (Fed) faizleri daha çok artırma yerine para basmasına neden  olacağına dikkati çekerek ABD dolarının değerinin yüzde 30 düşebileceğini  kaydetti.
 
Ekonomik gerilemeden çıkmak için para politikasının etkisinin sınırlı  olacağını savunan Dalio, şu anda ABD'nin, regülasyonlarının acil finansal  durumlar karşısında yetkililere yeteri kadar özgürlük sağlamadığını söyledi.
 
Dalio, "ABD Başkanına, Fed Başkanına ve Senato ile Temsilciler Meclisi  liderlerinin beklenmeyen durumlarda gerekli adımları atabilmeleri için acil  ekonomik güç kanunu oluşturulmalı." diyerek sözlerini tamamladı.

HABER ÖNERİLERİ

Danimarka'da silahlı saldırıya uğrayan eski çete lideri Nedim Yaşar öldü

Suudilere kötü haber! Yaptırım geliyor

Trump'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması!

Prens Selman'a kötü haber! Trump'ın ona ihtiyacı yok...

İran Dışişleri Bakanı Zarif: Trump’ın açıklamaları utanç verici!

ABD'de uçakta şoke eden görüntü!

ŞOK! Kız arkadaşını banyoya bağlayıp... 'Hemen cinselliğe döndü'

İngiltere'de lisede cinsel ilişki skandalı

Irak'tan ABD'ye: Biz bunun parçası değiliz!

Herkes şokta! Yarı insan yarı domuz!